Geçmeyen İshal

Sutunannesi

Kedim uzun zamandır ishal ama devamlı değildi yani bir gün ishaldi ben probiyotik yoğurt yediriyordum ertesi gün düzeliyor ertesi gün ishali tekrar başlıyordu. Bu böyle 1,2 hafdadır devam ediyor son 2 gündür devamlı ishal. İç parazit mesajı gelmediği için bu aykini biraz aksatmışız şimdi damla alıp onu halledeceğim ondan mı kaynaklıdır bilmiyorum. Sanabella sensitive kullanıyordu ama kilo alınca sanabella kısır mamaya geçtik geçtiğimizde ara ara bu ishal durumları yaşanmaya başladı zaten sindirimle ilgili sorunları var kedimin uzun zamandır. Bana sensitive ve kısır olan bir mama önerebilme imkanınız var mı? Üstelik sizin kediniz ishal olduğunda neler yapıyorsunuz mutlaka hepimizin kedisi ishal olmuştur

11 CEVAP

aleyn

mama geçişisini kısa sürede mi yaptınız özellikle sindirim hassasiyeti olan kedilerde geçiş 1 aya kadar uzatılsa iyi oluyor. sokaktan getirdiğim bi kedi vardı onda ishal durumu oldu vet. bi kür lük bi hafta kdarlık yani sulandırarak şırıngaya çekip vereceğim bi ilaç verdi o ilaç epey toparladı kediyi normale döndürdü. ilaç oldugu için direkt alın diyemem ama vet.ten bi sorabilirsiniz. iç parazitten oldugunu çok düşünmedim evde bi kedi ishale yakalancak kadar iç paraziti olmaz diye düşünüyorm. kedili madamın da bi tarifi vardı denemiş miydiniz. hatıtladıgım kadarıyla biraz yağsız tavuk göğsü, patates, kabak ve pirinç haşlayıp vermeyi deneyebilirsiniz. geçmiş olsun.

ebrar_aykut

Doktora goturun

Sangcu

İshali ne renk

Sutunannesi

burada uzun zamandır bulunan arkadaşlar bilir kedim normal bir
Kedi değil hassas bir kedi ayrıca corono pozitif olduğu düşünüldüğü İçin strese girmemesi gerek ve taşıma kutusuna girmiyor ancak çok acil kesinlikle veterinere gitmedi gereken durumlarda bir iki saat uğraşlar sonucu Onuds bayağı bir sıkıştırıp peşinden koşturup üzerek kutusuna sıkabiliyoruz ve bu yapmak istediğim son şey. O yüzden elimden geldiğince her şeyi evde halletmeye çalışıyorum. Veterinerimiz bizede 4,5 ay önce bir ilaç vermişti kanlı ishal İçin ama ancak 2 gün dayanabildik vermeye şırıngayı gördüğü gibi kaçıyordu ve yemekten Sudan kesilmişti hiçbir şey yemeyip koltuğun arkasındsn çıkmamaya başlayınca bıraktık. Anlayacağınız üzere bakımı çok zor ve dikkatli olmaya çalışıyorum onu stres sokmayacak üzmeyecek şekilde. Mama dışında gıda vermediğim için hatta korkuyorum biraz kötü gelecek midesine falan diye cesaret edemiyorum. Probiyotik yoğurdun içerisine patates haşlayıp veriyorum çok az yiyor ama probiyotik bağırsaktaki kötü bakteriler İçin iyi olan bir şey ertesi gün geçiyor ishali sonra yeniden başlıyor :(( iç parazitini yapacağım ve devam ederse mecburen vete gideceğiz önümüzdeki hafta ve dışkının rengi normal fakat ishalden kaynaklı sanırım biraz mukuslu

Sangcu

Vete gitmede çok zorluk çekiyorsunuz ama artık bir çok veteriner eve geliyor fark almadan onu deneseniz yaşadığınız yer neresi bilmiyorum ama çünkü işkence gibi maalesef

Sangcu

İnşallah iyileşir bir an önce

Sutunannesi

Aşı vs İçin eve gelmelerini düşünüyorum ama şu durumda düzelmezse bağırsaklrına bakmak İçin film çekilir ve herhalde parazit var mı vs diye dışkı testi yapılır enfeksiyondan şüphe edilirse de sanırım kan testi isteyebilirler genelde böyle oluyor yani biz ne zaman sindirim ile alakalı gitsek. Bu durumda ds bizim gitmemiz gerekiyor ne yazıkki :( anlayacağınız çok zor işimiz bakalım haftaiçine kadar bekleyeceğiö bir kaç gün probiyotik yoğurt ve haşlanmış tavuk takviyesi yapacağım mama yanında teşekkürler

ESRAISIK

benımde bır ara kedım vardı ıshal olmustu daha sonra iç parazit cıkardı veterinere goturunce hıc bırseyı kalmadı

dilanersoy

vetrinere goturun

Sutunannesi

Yarın götürmeye çalışacağım ve umarım kutusuna sokma çabalarımız başarılı olur :((

Sutunannesi

Arkadaşlar aynı durumu yaşayanlar olursa diye uygulamaya başladığımız tedaviyi anlatacağım. Veterinere gittik bugün zorla soktum tabiki ve gidene kadar bağırdı ağzı açık şekilde dili dışarda nefes aldı gider gitmez ateşi ölçüldü ve 39,7 çıktı yani olması gerekenden yüksek (39,2 ye kadar normal) ateş böyle olunca enfeksiyon olabilir en iyisi kan alalım dediler biz kan sonucu enfeksiyon bekliyorduk ateşten dolayı ama aksine kan değerleri çok güzel geldi ve enfeksiyon fikrinden vazgeçildi ateşinde arabada o şekilde deli gibi nefes almasından kaynaklı olduğu kararına varıldı. Zaten herhalde bir halsizlik kusma vs yoktu ateşten şüphelenmemiştim hiç. İç parazit damlası uyguladık. Ve enfeksiyon çıkmayınca da şimdilik kolay bir tedavi yolu izlemeye karar verdik. Forti flora tozu, prebiotic ve flagly şurup 7 gün kullanılacak. Forti flora daha önce kullanıyorduk zaten severek yiyor mamasına dökünce prebiotic ilk defa kullandık ama çok severek tüketti arkadsşlsr bu ikisi bağırsaktaki yararlı bakterileri arttırmak İçin bu tür durumlarda. Flagly şurup ise bayağı kabus bir şey. Daha önce kullanmıştık ve 2 gün dayanabilmiştik. Bizi görünce kaçıyor koltuğun adjasından çıkmıyır mama ve su tüketmiyordu. Bizde bırakmak zorunda kalmıştık şimdi sabah akşam2 kere 7 gün kullanmam gerek ve çok gerginim nasıl vereceğimi bilmiyorum. 7 gün süre sonunda duruma göre tekrar Vet ile iletişime geçeceğiz eğer düzelme olmazsa bu sefer testler yapılacak giardia gibi önceden de yapılmıştı temiz çıkmıştı. Ve mama değiştirmeye karar verdik bağırsak sistemi ile sorunları olan kediler için olan diet mamalardan alacağız. Proplan ve farklı bir markayı gösterdi veterinerimiz araştıracağım iki diet mamayı da. Şimdilik böyle durum. 7 gün sonunda tekrardan burada bilgilendirme yapacağım