Kedimde Pire Olabilirmi

Sedaegeths

Kedime 4 gun öncesinde ic ve dis parazot yapildi ense damlasi suruldu fakat son iki gundur ozellikle bugun kendini tirmalayip tuylerini istiriyo ve kasiniyo pire olma ihtimali varmi tuyleri cok sık ve uzun oldugu icin bi sey goremedim

9 CEVAP

aleyn

pire de olabilir başka bi deri sorunu da olabilir ne kadarlık bilmiyorum ama iyice bi tarayıp tüyleri havalandırarak bakmanızı tavsiye ederim hem pire hem de böyle kaşınmış tüy döküntüsü olmuş yerler var mı diye.

Sedaegeths

2 aylik ama dedigim gibi dis parazit ve ense damlasi yapildi pire ihtimali nasil olabilirki

aleyn

ense damlaları genelde yumurtaları öldürmez yumurtalardan çıkan pireler de zamanla kediyi ısırdıkça ölür ya da uzaklaşır ama arada kaçanlar da olabiliyor. tam olarak kurtulmak birkaç kereden sonra mümkün oluyor. biberiye yağ varsa siz de aynen ense damlası gibi ensesine 2 dalma damlatabilirsiniz kokusu uzaklaştırmak için işe yarıyor.

Sangcu

Umarım egzama değildir

rumeren

kedinizi ıyıce kontrol edın

Heiter

Ense damlası yüzünden de kaşınıyor olabilir ama 4 gün geçtiğini söylemişsiniz. Ense damlaları (yanlış bilmiyorsam) ilk 6 saatte etki etmeye başlar ama bu süreçte pireler kan emmeye çalışırken öldüğü için ilk zamanlar böyle olabilir. Aslında ilaçlar, "pire dokunduğunda" etki ettiğini yazar ama ben böyle gözlemledim. Kedinizin tüy diplerini gözlemlemeye çalısın. Birkaç noktaya bakarsanız (eğer pire varsa) görürsünüz zaten. Bir de pirenin olması durumunda yerde ölü pireleri görürsünüz zaten çünkü parazit uygulamasını yaptırmışsınız.

Sedaegeths

Ya simdi baktim resim gonderemiyorum ama kedimin bi bolgesinde tam olarak goremedim tuylerinden dolayi kirmizi yuvarlak yara benzer bi sey olusmus

Heiter

Kaşımaktan olmuştur ama kaşınmasının sebebi sadece pire olmayabilir. Yanlış yönlendirmiş olmayayım yani. Bir muayene ettirseniz iyi olur derim.

nebahatttttt

olabilir