Kedi Bakımı

rumeren

kedimin tuylerini kısaltmalımıyım

10 CEVAP

Heiter

Uzun tüylü ırklarda tüylerin birbirine dolaşıp çözülememesi durumunda veya cerrahi bir operasyon yapılacaksa veya (yine özellikle uzun tüylü kedilerde) yavruların memeyi bulmasını kolaylaştırmak için tüy kesimi yapılır. Diğer bir deyişle, zaruri durumlar dışında tavsiye edilmez. Her şeyden önce tüy tıraşında anestezi uygulandığını aklınızda bulundurun. Zaruri durumlar haricinde anestezi uygulamak sağlık açısından tehlikelidir.

ırkına baglı

kısaltma yapıyor

veterinerler

ama

ben tavsiye

etmiyorum

siz

bilirsiniz

VASVIYE

benim kedim iran kedisi ve tüyleri çok uzun bu yüzden veterinerde kestirdik sizde kestirin bence birde sakın evde kendiniz makasla almayın çünkü yumaklaşıyor