Kedim Kabız Mı ?

AyseBerraAydin

Kakasını yaparken miyavlıyor ve kakaları koyunlarınki gibi oluyor parça parça. Ama öyle zorluk çekiyormuş gibi miyavlamıyor ama kakalar gerçekten sert oluyor :(

10 CEVAP

septikbaykus

Kakanın yarı çapınıda ölçtünüz mü ?

rumeren

olabılır sız yınede arastırın

nebahatttttt

arastırın

AyseBerraAydin

@v4pati çok teşekkürler gerçekten çok yararınız oldu bu yorumla.

zuhall

Malt macun ve probiyotik kullanin.(probiyotik yerine yogurt da verebilirsiniz az. ama ev yapimi olmali)

Islak mama miktarini arttirin,vermiyorsaniz da arada da olsa vermeye baslayin(sulandirarak vermeniz daha iyi olur) Mumkunse kaliteli yas mamalardan schesir,animonda carny,naturea,gimcat

Daha fazla su icmesini saglamak icin, eve birkac yere su koyun ve gunde 2 kez suyunu tazeleyin. Akan sudan icmeye ilgisi varsa su pinari alabilirsiniz.

Arada diskisini kontrol edin,zorlanma nedeniyle kanama vs oldugunu gorurseniz bir cay kasigi kadar zeytinyagi verebilirsiniz. Surekli uygulamayin ama.

zuhall

Buarada kedinizin diski yaparken miyavlamasi kabiz oldugunun gostergesidir evet. Zaten hic diskilayamamasi durumunda veterinere goturmeniz sart olur gerekirse lavman vs yapilir.

AyseBerraAydin

@zuhall çok çok teşekkür ederim gerçekten yardımcı olan tek sizdiniz soruyu 3 saat önce yazmış olmama rağmen :)

AyseBerraAydin

zaten daha kuru mamaya tam alışamadı yaş mama yiyor daha çok

zuhall

ozaman oncelikle malt macun baslamalisiniz. Kedinizin bagirsaginda biriken tuyler kabizliga neden olabilir.Malt icerigindeki lifler ve yag ile hem yuttugu tuyleri atmasini saglar hem de kolay diskilamasini.

AyseBerraAydin

Sağolun