Kedimin Pireleri Gecmedi

Amedsoner

Arkadaşlar merhaba kedimizin tüylerini keserken pirelendigini gördük hatta bu yüzden kasinip yara yapmış basının bazı kısımlarıni. Dış parazit damlası yaptık üzerinden on gün geçti hala üstünde pire gördük bugün. Diğer kedime de bulaşmış ona da damla yapmistik. Sizce tekrar vete mı götüreyim ? Siz başka yol biliyor musunuz!

7 CEVAP

Elifmuzeyyen

Bizim de yavru kedilerimizde vardi ense damlasi aldik ve ilik suda vucutlarini beklettik yalniz ense damlasindan bir sure sonra yikamaniz gerekiyor bir gün ya da iki gun sonra tam bilgim yok veterinere sorun isterseniz. Bunun disinda dogal yollardan sirkeli su hazirlayip onunla tuylerini silebilirsiniz hic zararı yokmus hem tüyleri de parlak yapıyormuş

Bktplt

Aynı sorun benim kedimdede var ben sokaktan aldığım için çok fazlaydı ense damlası hiçbir işe yaramadı sonra başka bir vete gittik o spreyledi hepsi döküldü siz şuan 1-2 tane görüyorsanız emin olun 6-7 tane vardır sirkeli su da evet tüyleri parlatıyo ama ben pireler için bir faydasını görmedim

Elifmuzeyyen

Cok piresi varsa ilacsiz gecmiyor evet ama bir iki tanede sirke işe yariyor. Daha cok sirkeli su eve gecmemesi icinmis zaten yerleri falan onunla silmeniz gerekiyormus. Ense damlasi geciriyor gercekten

Heiter

Ense damlasından sonra yıkanmaz diye biliyorum ben. Kullandığınız ürünün prospektüsüne bakarsanız muhtemelen "3 uygulama (yani 3 ay)" gerektiğini söyleyecektir. Bizde de 3 uygulamadan sonra tamamıyla bitti. İlk uygulamada pirelerin çoğu gitti. İki ve üçte tek tük pire vardı. Bunun yolu sabır. Biz o dönem, elimizde bantlarla ölü pire topluyorduk valla. Pire işi illet iştir. Evi sirkeli suyla iyice temizlemeyi de unutmayın.

Nazlisss

Merhabalar bende Bi yerde gördüm çok bilinmeyen Bi yöntem galiba pirelere limon suyu da iyi geliyormuş

septikbaykus

Bayer ürününü kullanın derim 3 aya öldürecek diye düşünüyorum

Amedsoner

Bayerin aldık ilacını kullandık su an sıkıntı yok herkese teşekkür :)