Kedimle 2 Günlük Yatıya Gideceğiz

sonqkrall

merhaba bu akşam babanneme geçeceğiz.Kedimde bizle gelicek.Pazar sabaha kadar ordayız ondan sonra eve gececeğiz.Kedim 4 aylık british biz onu sahipleneli 1 ay oldu.gideceğimiz evde 3+1 büyük acaba orda sıkıntı çıkartırmı bize trip tarzı sinirlenirmi.Bir yerlere girmeye çalışırmı napmalıyım.Burda emanet edeceğim kimse yok 2 gün boyunca yemeği elvet bitecektir

7 CEVAP

Bilgeylmz

Neden bu şekilde yazıyorsunuz? Bir problem mi var? Neyse konuya geceyim kedini bırakabilirsin benim de dişi scotish straight kedim var boluya gitmek icin 3-4 gun evde bırakım ve hiç bir problem cıkmadı. 6 aylıktı. Bence birakabilirsin. Kediler ortam degisikligini sevmez ve orada da surekli saklanir belki yemek yemeye tuvaletine gitmeye bile çıkmaz.

AyseBerraAydin

Evde bırakın 2 gün çok değil. 10 gün bırakanlar var. Kediniz doyduktan sonra hala yiyen/yemeye çalışan bir kedi değilse evin farklı yerlerine (birbirine çok uzak olmamalı) 3-4 kap mama koyun aynı şekilde su da koyun. Kapanabilecek kapıları herhangi bir şey ile sabitleyin ki kedi o odada kalmasın veya odaya girebilsin. Camları kapatın sineklik yoksa. Çok sıcak olur derseniz camları üstten (kelebek) şeklinde açabilirsiniz. Girmemesi gereken odaları (Kişiden kişiye değişir bizim için banyo ve mutfak) kapıları kapatın kediniz kapı açabiliyorsa -ki daha çok küçük açamaz diye düşünüyorum- kilitleyin. Genel olarak bu şekilde fakat burada daha da ayrıntılı bir şekilde anlatılmış bir de buraya göz atın isterseniz.

sonqkrall

bu sefer annemde al yanına evde kusar bişi olur görmeyiz diyor ne yapacağımı bilmiyorum kediller ortam değişikliğini sevmeyen canlılar biliyorum ne yapacağın konsuunda fikrim yok

Elifmuzeyyen

Yaniniza alin bence. 2 gün diyip geçmeyin bir aksilik olabilir yaninizda daha guvende olacaktır her anlamda

sonqkrall

vetimi aradım ve daha yavru yanınıza alın ilerde sıkıntı olur ama şuan için birşey olmaz sahibinin yanında kalsın diyor

betulyasar

Eğer gideceğiniz evde rahatlıkla gezip sevilecekse yani ev sahibi de seviyorsa hayvanları götürmelisin. Ben bugüne kadar her seyehatim de yanımda götürdüm. Iğdıra bile gittik geldik ankaradan kaç defa. Yanında daha güvende olacaktır. Allah korusun evde üstüne bişey düşse patisi sıkışsa yalnızlık korkusuyla psikolojik olarak kötü hissetse haberin olmayabilir ve döndüğünde çok üzülürsün. Bilge hanım başına bişey gelmedi kedimin demiş ama her zaman bu kadar şanslı olunmayabilir. Götürme fırsatı varsa insanın bence götürmeli. Bir çocuğu nasıl bırakamazsak küçük dostlarımızı da bırakmamalıyız bence. Güvendiği insanı yanındayken kediler de güven içinde ortama alışabilirler 1-2 saat içerisinde.

sonqkrall

herkeze çok teşekkürler gideceğim yer babaannem ve 70 yaşında hayvanlarıda seviyor amcamdada köpek var oda getirir.Hayvana zarar gelicek bir yer yok cocuk filanda yok kendi çapında takılır oyunlar oynarız biz kızımla .D herkeze yardımlarından dolayı teşekkürler. Gizem hanım lütfen cevapınızı tek satırda yazın iyi forumlar herkeze