Köpek Uykusu

Cansu155

2aylık köpeğim var pekinez cinsi 2gün önce aldım sürekli uyuyor brz oynadıkdan sonra neden bu uyuma isteği var çok merak ediyorum ilk evcil hayvanım hareketlerini takip ediyorum ama neden öyle oldugu h anlayamıyorm

1 CEVAP

Merhaba. Bu durum çok normal özellikle 3 aylık dönemde. Yetişkin köpekler bile gün içerisinde aralıklarla toplam 10-12 saat uyurlar. Yavruyken hem gelişme döneminde olduğu için hem de henüz bebek olduğu için uyku ihtiyacı fazladır. Özellikle yemek yedikten ya da oyun oynadıktan hemen sonra pat diye uyuyakalırlar bazen tam yerken ya da oynarken de olabilir. Ancak size kısacık gelen oyun vakti onun minik bacakları ve gövdesi için şimdilik biraz uzun ve yorucu. O yüzden endişelenecek bir şey yok. Ancak içiniz rahat etmezse veterinere götürmeniz de fayda var. (Ki tam şu an aşı dönemindesiniz.)