Kaç Aylıkken Kuru Mama

Bktplt

Sindirella daha 1 buçuk aylık şuan vet önerisiyle bebelacla çok az yaş mamayı karıştırıp veriyorum kuru mamaya ortalama kaç aylıkken geçiliyor

7 CEVAP

Heiter

Normalde 1 buçuk aylıkken anne sütten kesmeye başlıyor. Yavrular da yavaştan annelerinin kuru mamasını yiyorlar. Bence siz de yavru kediler için olan kuru mamaya başlayabilirsiniz. Yani dişleri o kuru mama için yeterince gelişmiş olmalı şu an. Kademeli bir geçiş için arada yaş mama ile takviye yapabilirsiniz. Veya kuru mamayı yaş mamaya katarak verebilirsiniz (eğer kuru mamayı yemediğini gözlemlediyseniz).

Heiter

İki aylıkken kuru mamaya geçmiş olmalı.

Penettratte

Kuru mamayı deneyin yiyemiyorsa yaş mamayla karıştırın yer mutlaka diye düşünüyorum giyemezse de bir iki haftaya mutlaka başlar

Muzeyyennb

Şuanlık kuru mama değilde yaş mamayla besleyin

AyseBerraAydin

Bizim kedimiz de 1,5 aylık oldu bugün ve ıslanmış kuru mama ve yaş mama yiyor siz de kuru mamayı ıslatarak yavaş yavas başlayabilirsiniz. Bizimki annesini kaybettiğinde 3 haftalıktı ilk sütle besledik sonra yaş mama şimdi de yaş mama ve kuru mamayı ıslatarak birlikte veriyoruz

Tikih

Yaklaşık 2 aylıkken geçilmiş olmalı

Minikbella

2-2,5 aylıkken gecilmeli ve de devam edilmeli yas mama da azlatilmali yoksa sağlık problemleri görülebilir bende 2 aylık bir kedi sahiplenecegim ve direk kuru mama alacağım ara sıra da yas,konserve ve ödül maması vereceğim bu daha iyi oluyor daha diğer kedimde de öyle yapıyorum ben