Hangi Mama Daha Sağlıklı ? Yorumlarınızı Bekliyorum :)

kedicandir
kedicandir

1914 Puan

Anket

bonacibo kullan dene diyenler
(24 oy)
hayır deneme diyenler
(18 oy)
Toplam (42 oy)

Kedime rastgele mama alıyordum acıkcası çünkü zaten ev ürünleriyle besleniyor mama çok düşkün değil az veriyoruz diye araştırma yapıyorum mamalar hakkında herkes farklı bi markayı öneriyor. Açıkcası çok kararsız kaldım.Türkiyede üretilen bonacibo maması var kullananlar genel olarak memnun fakat fiyatı uygun olduğu için kararsız yaklaşılan bir marka. Bu marka mamayı kullananınız var mıdır ? Hangi markaları öneriyorsunuz. Açıkcası çoğu marka güvenemedim ben araştırmalarımda çoğu yabancı üretim sonuçta bonaciba kullanıp karar vermeyi düşünüyorum sonuçta türk üretimi.Ne demişler her zaman türk malı yabancı sermayeyi doyuracağımıza :) :) :) Bu konuda düşüncelerinizi merak ediyorum ve yorumlarınızı bekliyorum.


14 CEVAP

dogaonat0
dogaonat0

385

Bir sayfadan aldığımda böyle diyordu.çok kaliteli ve ucuz kedi mamasıdır. normalde ayda 2.5 kiloluk market maması yiyen kedimiz bunun 1.25 kilosunu bir ayda ancak bitirmiştir. tüyleri yumuşayıp güzelleşti, bağışıklık sistemi gelişti ve pohu bile düzeldi. besin değerleri çok yüksek.> quote hereEğer bütçeniz yeterli değil ise size kesinlikle öneririm.İçeriği her şeyi fazlasıyla iyi düşük fiyatlı bir mamaya göre.. İyi şanslar :)


zzAr
zzAr

2151

keşke başka markaları da yazsaydınız daha sağlıklı bir anket olurdu. uygun fiyatlarda yabancı hem de oldukça kaliteli mamalar var mesela happy cat gibi


dogaonat0
dogaonat0

385

sağlıklı bir kediye sahip olup da ben kedimi en iyi ve doğal mamalarla beslemek istiyorum diyenlere ACANA VE N&D tahılsız serisini öneriyorum. Şuan piyasadaki doğal+içeriği kaliteli en iyi mamalar bu 2 sidir. Oranları da Orijen gibi çok yükseklerde değil gayet dengelidir. Ama handikapı pahalı olmalarıdır. Pek çok kedi severin bu konuda kendinden kısıp bir fedakarlık yaparak evlerinde besledikleri minik kaplanlarına en iyi ammaları alacaklarını umut ediyorum.


Ancak bütçem o kadar sıkışık ki ne kadar kendimi sıksam da bu mamaları almamın imkanı yok diyenlere ise bir kaç marka daha tavsiye etmek istiyorum bu mamaların içerikleri Acana ve N&D tahılsız seri kadar doğal ve kaliteli değil (eh maalesef fiyat düşürülünce kalite de bir yerde azalıyor) ama bu mamalar da doğal maddelerle korunmaktadır iyi yanı budur kimyasal koruyucu içermemektedirler ve oranları da yine sağlıklı dengelidir bu da önemli bir nokta. Bu markalar Brit Care, Farmina Matisse ve Arden Grangetir.
Kedisi halihazırda allerjik bir bünyeye sahip olanlara ise öncelikle hemen bir veterinere gidip tedaviye başlamalarını, veterinerlerinin de fikrini alarak yalnızca veterinerlerde satılan allerji hastalığına yönelik hipoallerjenik mamalardan 1 paekt satın alıp 1 ay süresince kullanmalarını öneririm. Akut allerji problemlerini bu özel içerikli mama geçirecektir, ancak akut problem ve yaralar geçtikten sonraki basamak doğal bir mama bulmak olacaktır. Bu noktadan sonra ise allerjik kedisi olanlara tavsiyem sadece 2 markadır şuan için ACANA VE N&D TAHILSIZ seri. Bu 2 mamada da hiçbir allerji nedeni olabilecek tahıl bulunmamaktadır+ her iki mamanın da oranları dengelidir öyle internette yanlış yazılan atmasyon karalama mesajlarında olduğu gibi aşırı yüksek dengeiz
oranları falan yoktur
Bonacibo kedi mamasi kullanan kişilerinin deneyimi hakkında araştırmalar yaptim herkes menun.


zzAr
zzAr

2151

ben de araştırdım ishal yaptırdı diyende var. hangi mamanın hangi kediye nasıl geleceğini bilmek zor. Orijen yemeyip en dandik mamaları yiyen kediler var. "herkes memnun" gibi cümleler çok iddialı cümleler.


zzAr
zzAr

2151

orijen'i sadece örnek olarak söyledim ben o konuda bir yanlış anlaşılma olmasın zaten 2 farklı kategori mama.


ceydaahusky
ceydaahusky

245

Benim bir kedim bir kopegim var kedime bonacibo veriyorum çok sağlıklı oldu


kedicandir
kedicandir

1914

Herkes memnun benim arastirmalarimda da acikcasi bana kalsa dediginiz markalarinda guvenirligi yok cunku ticari konular bunlar. Kaliteli diye aldiginz marka da guvenemezsinz acikcasi ben kullanan yorumlarina baktim bonacibonu kotu diyen bir iki kisi genel olarak memnun ve cok memnunuz diyende var


zzAr
zzAr

2151

yukarıda da dediğim gibi ben de başka yerlerde ishal yaptırdı diye okudum. ayrıca ben sizin dediğinizin tam tersini savunmuyorum, sizinle aynı şeyi söylüyorum aramızdaki tek fark "herkes memnun" diyebilmeniz.hiç bir markaya %100 güven olamaz. yukarıda da yazdım orijen yemeyip en dandik mamaları yiyen kediler var diye ve orijen dünya çapında en çok ödül almış marka. siz bu konuyu "orijen iyi midir" diye açmış olsanız ben yine aynı şeyleri orijen için yazardım. herkes %100 memnun diye bir şey söz konusu değil hiç bir marka için. ama yerli diye de hiç bir marka en iyi değil.


kedicandir
kedicandir

1914

Dunya boyle kimse %100memnun en iyi urunde bile yapamazsin hangi urun olrsa olsn kmse o derece memnun olamaz.bende zaten farkindaysan genel olarak diyorum.


kedicandir
kedicandir

1914

Orijenle degil bu urunle ilgilendim farkindaysan sorumda okursan kullanan var mi nasil oldu diye soruyorum. Cunku bana gore yabanci urun alcagima turk mali daha mantikli sagliksiz yorumlar fazla degilse tabi


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 5819 Görüntüleme
  • 14 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 28442 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR