Emziren Anne Bakımı

Elifinkedileri

Yeni doğum yapmış anne kediye neler vermeliyim. Doğum bugun oldu çok halsiz kaldı yoruldu 6 bebeğimiz oldu. Annenin kendisi zaten çok küçük sokakta yaşayan bir kedi doğum sürecinde evimize aldık tavuk ve ciğer yemiyor. Diğer bir sorum ise üzerinde doğum yaptığı örtüler hep kan oldu ve ıslak onları ne zaman atmalıyım şuan üzerinde yatıyor bebeklerle birlikte

3 CEVAP

Heiter

Örtüleri değiştirin biran evvel. Biz doğum bittikten hemen sonra değiştirdik. Tabi ondan sonra en az 3 kere daha değiştirdik. Lekelendikçe değişirin yani. Eğer anne kedi sizi yabancılamıyorsa sıkıntı yok. | Annenin bakımı konusuna gelirsek: Normalde mamaları kendiniz mi hazırlayıp veriyorsunuz bilmiyorum ama hazır mama kullanıyorsanız vitamin macunu tavsiye ederim.

Amedsoner

Oncelikle örtüleri@heiter inde dediği gibi hemen ddegistirin. Kirlendikce degistirirsiniz sonra. Emziren anneye kesinlikle kaliteli yavru kedi maması almalısınız. Protein vitamin oranı yüksek onlarda çünku. Arada yaş mama vermeyi ihmal etmeyin. Bu dönemde ona evde pismis sosis salam gibi şeylerde vermeyin. Probiyotik yoğurt ya da ev yoğurdu seviyorsa az az verebilirsiniz. Emzirirken beslenme çok önemli dikkatli olun. Sağlıklı bir annelik yaşar umarım

Amedsoner

Bu arada pişmemiş et de vermeyin cümle kurarken eksiklik olmuş kusura bakmayın :)