Kedi Cinsleri İçinde Sokak Kedisi Yok? Cins Kediler İçin Mi Yuvalandırma Hizmeti Veriyorsunuz?

Umit1949

Sokak kedisi seçimi olmadığı için hafif gri rengi nedeni ile Rus mavisi seçimini yaptım. Ben bu durumda yanlış bir bilgilendirme yapmak zorunda kaldım. Bir de sokak kedisi seçeneği eklenmeli ya da kedi cinsi belirtmek isteğe bağlı olmalı.

3 CEVAP

Heiter

Normalde desenin adı "tekir" olması gerekirken sokak kedileri gibi melez kediler için tekir seçeneğini işaretliyoruz. Sizin durumunuzda da tekir işaretlenmeli sanırım.

dollfacepersian

Sokak kedisi diye bir cins yok çünkü. @Heiter' in dediği gibi tekir seçeneği var fakat o da sadece desen ırk değil normalde. Ben kısa tüylü kedilerin Domestic shorthair, uzun tüylü kedilerin Domestic longhair olarak işaretlenmesi taraftariyim özellikle sizin ki gibi tekir desenine sahip değil ise. Domestic shorthair/longhair i yerli yani ülkemize bulunan kısa ve uzun tüylü kediler olarak tanımlayabiliriz diye düşünüyorum. Bence de pet eklerken ki gibi ırk seçeneği belirtmemek gibi bir seçenek olsa insanların kafası daha az karışır

zuhall

Ben soke'yi hep sokak kedisi sanirdim :)