Kedi Mama Ve Su Kapları Hk.

nraydnnn

Anket

Çelik
(4 oy)
Plastik
(0 oy)
Seramik
(9 oy)
Hazneli olanlar
(0 oy)
Toplam (13 oy)

Merhabalar, kedi mama ve su kaplarında çelik, plastik ve seramik gibi birden fazla materyal seçeneği bulunuyor. En sağlıklı ve kullanışlı olanı sizce nedir?

7 CEVAP

sophiee

Biz hem mama hem su kabını seramik kullanıyoruz. Plastiğin zararlı olduğunu düşünüyorum. Kaynak gösteremeyeceğim ama daha önce plastik mama kabının kedilerde çene bölgesinde kedi aknesini arttırdığını okumuştum. Kendim yemek yemediğim tabaktan niye kızıma yemek yedireyim diye düşünüyorum ayrıca. Bebekken veterinerimiz su kabı şeffaf cam olsun daha rahat alışır demişti ama seramikle de bir sıkıntı yaşamadım. İkili kapları tavsiye etmem bazen mama yerken dağıtıp suyunu kirletebiliyor sonra o suyu içmiyor

sophiee

Mama kabımızın fotoğrafını eklemeye çalıştım ama beceremedim :)) başka bir siteden şu kabın iki rengini almıştık. https://www.***********.com/nobby-kilcik-desenli-seramik-mama-ve-su-kabi-13-5-x-5-cm-mavi-p-HBV000000GQHF

ursaminor

Çok büyük zorunluluklar yoksa bence de seramik kullanılmalı her ikisi de. Hatta para bile harcanmadan evdeki çorba kaselerini kullanabilirsiniz. Biz hep böyle yaptık. Ama artık mama kabı olarak catit senses serisinin digger olan mama kabını kullanmak zorundayız. Biraz yavaş yemesi için Fıstık hanımın zira obezlik sınırlarını zorlamaya başladı (N&D az tahıllı aldığımız güne lanetler olsun, evet). Plastik olmasından çok korkmuştum. Ama sabah akşam temizleyince neyseki hiç siyah noktayla karşılaşmadık.

sophiee

Mama kabımızın fotoğrafını eklemeye çalıştım ama beceremedim :)) başka bir siteden şu kabın iki rengini almıştık. https://www.***********.com/nobby-kilcik-desenli-seramik-mama-ve-su-kabi-13-5-x-5-cm-mavi-p-HBV000000GQHF

sophiee

@ursaminor Kilo alımı nd az tahıllı ile mi başladı acaba?

sadiyetas

en iyisi cam kullanmak bizler ne kullanıyorsak onlara da o özeni göstermemiz gerek sonuçta can sahipleniyoruz

Minikbella

Seramik kaplar kesinlikle diğerlerine gore dağa sağlıklıdır. Koku vb de yapmaz ve düşürüp kırmadığınız surece rahatlıkla kullanırsınız ;)