Acana Mama Sorunu

drkizil

Bayadir acana mama ariyorum ama malesef bulamiyorum. Sitede hicbir sekilde yok. Baska yerlere de baktim ama bulamiyorum. Baska bi oneriniz var midir? Orijene gecicem mecbur ama begenmezse diye korkuyorum

25 CEVAP

KediliBaba

Orijen ve Acana icin pes pese dava acilmaya baslaniyor
Gerekce: Iceriginde evcil hayvanlarin tolere edebileceginden cok daha fazla agir kimyasal ve metal bulunmasi.

KediliBaba

Valla denk geldi bende şaşırdım ;araştırmadım başka kaynaklar varmı bilmiyorum o nedenle ama yavaş yavaş kurumamadan soğumaya başlıyorum bende...

Gul36

@kedilibaba , Ben de öyle bir şey duymuştum ama aynı zamanda bunun bir karalama olduğunu da okudum. Diğer firmalar Kanada firmaları çok sattığı için böyle bir şey çıkarmışlar deniyordu sanırım. Yüzde yüz emin değilim ama. İnşallah doğrudur.

Gul36

Bu konuyu araştırmaya devam edeceğim. Edindiğim bilgileri paylaşırım.

ursaminor

İçiniz rahat etsin bence. Açılan tek bir dava var. Onun da argümanı şöyle bakın. Avukat hakime diyor ki bu şirket mamaların insan tüketimine uygun olduğunu söylüyor. Bu durumda ağır metal seviyelerinin insanlar için de uygun olması lazım.
Doğadaki ürünlerde ağır metal belirli bir oranda var zaten. Bu para kopartmak için yapılmış bir tazminat davası gibime geliyor açıkçası. Okudum iddianameyi. Ve hakimin kararını da okudum. 5 iddiadan 3 tanesni reddetmiş. İnsan tüketimi için uygun deniyorsa kanıtlanmalı demiş. Kadın ben premium denildiği için çok para ödedim demiş. Birinci iddia henüz kanıtlanmadığından, haksız kazanca bakılmasını hakim kabul etmiş. Diğer iddaları reddetmiş. Artık ceveba cevap bap bap uğraşmayın delil sunun bana demiş.
Buyrun kararı hakimin kendiniz okuyun:

http://truthaboutpetfood.com/wp-content/uploads/2018/07/Champion-Order-denying-MTD.pdf

Peşpeşe dava açılması durumunu bulamadım ben mahkemelerin kayıtlarında. Siz bulursanız ekler misiniz?

Barf yapın

zuhall

Valla bu dava konusunda insanlarin da akli cok karismis. Zaten sonuclanmasi da cok uzun surer muhtemelen. Bu surecte saniyorum ki uzak duracagim yani benim fikrim o yonde.Supheli hicbirseye yaklasamam maalesef ki hele konu kedimin sagligi olunca. Kendilerini aklasinlar ozaman gorusuruz (:

zuhall

bi gida muhendisi/biyolog vs tanidik yok mu ya verelim icerik arastirmasi yaptiralim valla rahat edelim.