Acana Mama Sorunu

drkizil

Bayadir acana mama ariyorum ama malesef bulamiyorum. Sitede hicbir sekilde yok. Baska yerlere de baktim ama bulamiyorum. Baska bi oneriniz var midir? Orijene gecicem mecbur ama begenmezse diye korkuyorum

25 CEVAP

ursaminor

Orijen de pahalı diye stokları bitiremediklerinden üç beş bulunuyor. Orijen ve Acana'nın Türkiye distribütörü olan Şadanlar firması da ürün listesinden her iki markayı da çıkarmış durumda.

Birkaç ay önce yazdım burada. Az satılanlardan başladı bu durum. İlk kurbanı instinct ile verdik. Sırayla geldi gerisi. Yakında hiç mama bulamazsak şaşırmayın derim... (Özellikle Amerika ve Kanada menşeili olanlarda hızla yayıldı virüs gibi - Residence Evil'a seslendirme yapıyorum sandım birden kendimi :D )

Tabi işin şakası bir yana durum çok ama çok ciddi. Ne yapılması gerektiğini de hiç bilemiyorum açıkçası. Instinct'e doğrudan mesaj atmıştım. Bir işe yaramadı doğrusu....

Gul36

Demeyin Ursaminor, biz kışın Orijen'e geçecektik daha ya. :(

@drkizil , Biz de Acana'da stok sorunu olduğu için Petcurean Go'ya geçtik. Değerler neredeyse aynı. Bir bakabilirsiniz.

zuhall

temmuz sonu agustos ortasi gibi stoklar yenilecek demislerdi. ozamana kadar idarelik az miktarda alabilirsiniz. orijenle acana icerik olarak cok benzer zaten yadirgayacagini sanmam.

ursaminor

residence değil resident evil ya öf Milla Jovovich yüzünden oluyor, insanın aklını çelip dikkatini dağıtıyor canım kadın :)

aleyn

o var görünen stokların bi kısmında da yok aslında sipariş verince ortaya çıkıyor olmadıgı..

Gul36

Merhabalar!! Az önce Şadanlar ile görüştüm ve Acana ile Orijen mamaların stoklarına geldiğini bildirdiler. Yarından itibaren alışveriş sitelerinde bulabilecekmişiz. =))

ursaminor

@sadiyetas stok olsa ne yazar, kaynak (distribütör) gitmiş diyorum :)

Sağda solda elbette var daha mama. Ama yenilerini getiren olmayınca, sktsi biten mamaları ne yapacağız biz...

zuhall

distribitor gitmisse neye gore yenilerinin gelecegini soyluyorlar?
Baya yere sordum cunku agustosta gelecek dediler.

felishuman

@Gul36 Çok sevindim bu habere, ben de ne yapacağım diye kara kara düşünüyordum:))

@Kedilibaba İlk defa sizden duydum. Başka kaynaklar da var mı bu haberle ilgili?

Terranova

Orijen ve Acana için ortaya atılan ağır kimyasal vs. iddiaları mesnetsiz görünüyor. Davacılar delil olarak , Clean Label Project( Temiz etiket projesi) isimli kuruluşun testlerini öne sürüyor. Ama bu kuruluş gariptir ki; bolca tahıl içeren popüler mamalara 5 yıldız vermiş. Ortada karalama var gibi görünüyor. Hemen markayı gömmeye gerek yok. Bağlantı (Link) açıklamasını girin

sadiyetas

hangi sitede arıyorsunuz diğer sitelerde stoklar var

Terranova

Biz de Acana Pasifica kullanıyoruz. Her ay mama bulabilecek miyim stresini yaşıyorum. Mama olan bir yerde, daha sonra olup olmayacağının bir garantisi yok. Sırf bu sebeplerden ötürü Nd ye geçmeyi düşünüyorum.

aleyn

distribitör gitmiş demiyorlar da dist değişecek diyorlar yani benim yazıştıklarım öyle dedi..

KediliBaba

acana orijen hakkında hiç güzel şeyler okumadım bu gün bulabilirsem paylaşırım bir bakiyim.