Öksürüyor Ve Başı Şişmiş

Arkadaşlar üç aylık köpeğimin öksürüğü var sağ burnundan yeşilimsi sümük akmış bütün ve yüzüne dokununca canı acıyor ne olmuş olabilir biraz ateşi vardı ateş düşürücü verdim çocuk için olanlardan. Veterineri aradım fakat bugün pazar olduğu için açmadı ne yapabilirim?

3 CEVAP

Muzeyyennb

Köpeğinize veya kedinize hiçbir şekilde insanların kullandığı ilaçları vermemeniz gerekiyor.Buna şampuan vs dahil.Bir dost sahibi olarak bunları bilmeniz gerekiyordu.böyle durumlarda soğuk suyla ya da buzlukta olan bişeyle soğuk kompres yapin.özellikle karnı ve koltuk altları sıcaktır oralara soğuk su şişelerini tutun bide sık sık ıslatın. duşa da sokabilirsiniz. bir torba buz ayarlayıp vücudunda da gezdirebilirsiniz.Ama üşütmemeye dikkat.Tabi bunlar geçici çözümdür acil veterinere götürün

FulyaC

Biraz ukalalık gibi olucak ama bence derhal veterinerinizi değiştirin.

Ateş düşürücü çocuk için olanlardan daha önceden veterinerimiz vermişti zaten, ayrıca başka bir rahatsızlık için insan için olanlardan antibiyotik ve antihistaminik de kullandık?