Taşıma Kabı

Damlamiaaaa

Yavru kedimin taşıma kabı nı büyük olan kedimin yanına koysam 1 günlüğüne koklar alışır mı yoksa sinirlenirmi

12 CEVAP

betulyasar

Öyleyse alışırlar bizim ufaklıklarda yıllar önce aşağı yukarı o aylardaydı. Birbirlerini duyacakları bir şekilde yavruyu bir odaya koyun büyük kedi kapı altından onun kokusunu alsın sesini duysun her gün yarım saat yavruyu taşıma kabına koyup salonun ortasına koyun siz yavruyu korumak için hamle yapmayın ama büyük kediden o zaman kıskançlık ve asabilik baş gösterebilir. Bir kaç gün bu şekilde yapın tahminimce bir kaç gün içinde varlığını kabullenme sürecine girecektir büyük kedi. Büyük kedinizin asla hayır diyemeceği bir mamayı ya da yemeği hazırlayın hem yavruya hem yetişkine biz balık tercih etmiştik o zaman birbirlerine yakın bir şekilde koyun bir kaç gün sonra birlikte mama yemeyi öğrensinler. Yavrunun büyük kedinin tabağına ulaşma gayretini engelleyin ama sinirlenip güvenmeyebilir. Yemekten sonra da evin içine salın ikisini de. Aşırı bir yaralama olmadığı müddetçe de ayırmaya yavruyu korumaya çalışmayın. Çok ciddi yaralayacağını düşünmüyorum zaten yetişkin kediler üstünlüklerini kabul ettirmek için vururlar ve tıslarlar genelde yavruya çoğu zaman tırnak bile çıkartmazlar patileriyle vururlar. Yetişkin kedinizde öyle yapıcak ev onun alanı çünkü yavruya bunu kabul ettirecek alfa olacak. Büyüdükçe bu umurlarında olmayacak tabiki :) yazdığım gibi bi deneyin biz 3 yıl önce bu şekilde yapmıştık benim büyük kediminde idealist bir karakteri var. Kaç tane yavru geldi sahiplendirdik bazıları uzun süre kaldı hepsinde dediğim gibi yaptım. İnşallah sizde de işe yarar.

Eliflal245

Eğer kediniz kıskanç bir kediyse bir koymamanızı öneririm ama sakin diğer kedilerle anlaşabilen bir kediyse sıkıntı olmaz

Damlamiaaaa

Sakin olsa simdi ye kadar alıştırmıştım agresif bir kedi:(

betulyasar

Küçük kediniz kaç aylık büyük kediniz kaç yaşında

sophiee

Siz kedilerinizi yeni tanıştırmıyorsunuz sanırım. Forumda daha önce de benzer sorularınız olmuştu. Ne kadar süredir beraberler hiç bir gelişme kaydedemediler mi ?

Damlamiaaaa

Büyük kedim 1 yaşında küçük olan 4 aylık

Damlamiaaaa

Maalesef kaydetmediler. 1 süreliğine tatildeydim babam bakıyordu onlara ve onları bir araya getirmedi suan tatil den döndüm odaları değiştirdim büyük olan kedim kokusunu aldım mi cildırıyor. Yavru kediyi kafese koyup büyük olan kedimin yanına gidiyorum öyle bakıyorlar birbirine konuşuyor lar ve tıslıyor arada büyük kedim

Damlamiaaaa

Betulyasar yorumun icin çok teşekkür ederim :) hepsini denedim kapının altından bakmalar koku lari birbirine koklatma valla bir etkisi olma dı çünkü büyük kedim çok tuhaflasti yeni kedi gelmesinden dolayı dicem ama ondan degıl normal inde sınırlı bir kedi azcik seviyim diyorum direk patisi gozüme koluma sonra kollarım hep kan haliyle :D hergün tekrarlıyorum ama kafese koyup büyük kedime gösteriyorum bakalım. Büyük kedim (Mia) zaten oyle balık ciğer yada her hangi bir şey sevmiyor sevdiği bir şey verebileceğim bir şey yok :/ çok seçici bir kedi

betulyasar

Anladım canım allah kolaylık versin öyleyse düşündüğümden daha zor bi kediymiş inşallah alıştırırsın :)

Damlamiaaaa

Teşekkür ederim :)

Keremdogar

Dişi kedilerin alışmasına nazaran erkekler daha çabuk alışıyor evde salın onları birkaç kere birbirlerine tıslarlar ama alışırlar

Damlamiaaaa

Korkuyorum zarar verecekler birbirlerine diye