Kuru Yavru Kedi Maması

AyseBerraAydin

Yavru kedi maması ve yetişkin kedi maması arasında çok büyük fark var mıdır ? Yani yavruya yetişkin maması yedirsek problem olur mu?

6 CEVAP

Damlamiaaaa

Yavru iken alacağı vitamin i falan alamaz diye biliyorum yetişkin mamalar da daha az çünkü gelişimi yavas lar

lodoss

olur tabii ki kedilerin yaşına kilosuna özel durumuna göre mama seçmeniz lazım yavru kediniz varsa yavru kediler için olandan alabilirsiniz

Terranova

Kitten mama, kedinin gelişimi açısından daha fazla vitamin ve mineral barındırıyor. Fkat hayati farklar söz konusu değil. Bazı mamalarda o fark bile olmuyor. Kitten diyor ama bir bakıyoruz içeriği yetişkin ile aynı. Bazı mamalarda bu hususa dikkat etmek lazım. Onun dışında kitten mama taneleri daha küçük oluyor.

Scot

evet kittenlerde tavu oluyor çoğunda ve küçük olması yavru kedinin rahat yiyebilmesini sağlıyor

AyseBerraAydin

Teşekkürler

AyseBerraAydin

Teşekkürler :)