Kedi Maması Önerisi

1 yaşında çok hareketli bi kızım var. Mama değişikliği yapmak istiyorum *********dan alışveriş yapıyordum ancak artık daha kaliteli mamalar yedirmek istiyorum. Yurtdışından dönerken orada ucuz diye proplan almıştım ama burda proplan önerildiğini görmedim hiç. Aynı zamanda öğrenciyim tavsiyelerinizi bekliyorum.

7 CEVAP

pasaemine

Merhaba 4 aylık erkek bir kedim var eve geldiğinden beri molly kullanıyorum bende öğrenciyim ve fiyatı da uygun tavsiye ederim

tuandil

Biz N&D kullanıyorduk ama veterinerimiz protein içeriğinin çok ağır olduğunu ve zarar verebileceğini söyledi :/ burada ise daha önce mama sorusu açtığımda herkes N&Dden devam edin demişti ama kısırlaştırdıktan sonra veteriner önerisiyle proplan veya royalcanin alıyoruz. Severek yiyor bir sıkıntı yaşamadık henüz. Arada da Schesir yaş mamayla takviye yapıyorum. N&D 1.5 kg 90-100 tl gibiydi royal caninin 2 kgsuna 90 lira vermiştim miktar kabıyla beraber.

Gul36

Veterinerlerin çoğu Proplan ya da Royal Canin tavsiye ediyor. Ve de yüksek proteinli olan kaliteli mamaların çok ağır geleceğini söylüyor. Neden acaba!? Arkadaşlar lütfen bir araştırın, mamaların arkasını okuyun, kedinizin ihtiyacının ne olduğuna bir bakın. Bu etobur yaratılışlı canlıların tahıla mı, şekere mi, pirince ya da ne olduğu belirsiz hayvansal(!) gıdalara mı ihtiyaçları var sizce? Veterinerlerin o çok övdüğü mamalarda hayvanlarda bağımlılık yapıcı katkı maddeleri var. Ilerleyen dönemlerde sağlık sorunlarına yol açtıkları biliniyor. Sorun yaşamamış olanlar da olabilir tabii ama hep söylüyorum, sigara içen bir insan doksan yaşına kadar yaşadı diye sigara sağlıklı diyebilir miyiz? Bu arada, kaliteli mamalar da her kediye iyi gelecek diye bir şey yok tabii ki ama mamanın içeriğinde gerçek et olması çok önemli. Çok pahalı olmasın, öğrenci bütçesine uygun olsun derseniz RC ya da Proplan'dan daha temiz içerikli olan Matisse var mesela.

Sabahtan beri birçok farklı kişinin tecrübelerini ve yorumlarını okuyodum. İçerisinde gerçek et olması beni kendine çekti açıkçası ve içeriği de çok güzeldi. Başka bi yerde buldum aylığa vurunca 40 lira gibi bir şey yapıyordu o yüzden tercihim N&D den yana oldu. Teşekkür ederim yorumunuz için :)

Keremdogar

Kesinlikle n&d fiyatları 1,5 kg 120₺ civarı ama günlük tüketimi 20gr olduğundan 1 paket 72 gün yetiyor ve aylara vurunca daha tasarruflu oluyor alıcaksanız narlı tavuklu alın benim kedim daha lezzetli buluyor doğal olduğundan bazı hastalıkların çıkmasını engelliyor

Molly içerik olarak bonaciboyla aynı gibi geldi o yüzden çok emin olamadım. 10-15 kg civarında almayı düşünüyorum öyle daha uyguna geliyor şu an için N&D tavuklu narlı az tahıllı ya da royal canin arasındayım ama N&D nin içeriği bi tık daha iyi gibi geldi bana

Gul36

N&D'ye bütçeniz yetiyorsa tabii ki de N&D olsun. :)