Kedim Sürekli Issırıyor

MiaHanim

Arkadaşlar Mia Hanım 6 aylık bir tekir barınaktan evlat edindik yavrucağı geldiğinde 1 aylıktı ve annesizdi. Eğitimini vermeye çalıştık temizlenmesi tuvalet eğitimi vs. Tek önğne geçemediğimiz nokta ıssırması. Artık büyüdüğü için dişleri can acıtmaya başladı. Önceleri hem oyun amaçlı hem diş kaşıma amaçlıydı bir anne kedi gibi rahatsız edici olduğunu belli etmek istedik. Neticede psikolojisini bozmak istemiyoruz. Denemediğimiz yol kalmadı dikkatini dağıtmaya çalışıyoruz elimizin yada ayaklarımızın bir av olmadığını anlatmaya çalışıyoruz ama nafile. Hamileyim ve iletide bebeğede aynısını yapmasından korkuyorum. Nasıl önleyebiliriz bu durumu yardım lütfen.

8 CEVAP

MiaHanim

İlk başlarda evin böpümlerine yapıyordu. Peçete yada gazeteye alıp kumuna koydum kısa süre içinde kuma gitmeye başladı. Şimdi hiçbir şekilde kum dışına yapmıyoruz. Tuvalet sonra temizlenmeyi de peçeteyi ıslatıp poposunu ıslattık. Anne kediler de yalayarak bu işlemi yaptığı için temizlemeye başladı. Sadece sabırlı olup takip etmen yeterli

ecebloody

ısıracağı şeyler verin çok faydaalı oluyo

zehracvhr

siz buna onun bir oyun olduğunu öğretmemelisiniz. tepkisiz kalmalısınız ve yavaşça elinizi çekmelisiniz, ısrarla devam ederse sert bir ses tonu ile hayır demelisiniz

Başina hafifçe bastir aman dikkat et çok bastirma sonra kizar gibi yap bu çok işe yarariyor (;

Sorunu bilmiyorum ama tuvalet eğitimini nasıl verdin söylersen sevinirim.

asya-nese

Isirma sorunu için geç kalmışsınız diyebilirim yavruyken elle oynatmamaliydiniz tamamen alışkanlıkla alakalı. Benim iki kedimde sürekli oyuncakla oynattigim için asla ellerimi ayaklarımı ısırmaz yada tırmalamaz ama oyuncakların hali harap

Benimki de ellerimi çok ıssırıyor şuan 3 aylık nasıl vazgeçirebilirim hiç bilmiyorum

ecebloody

ısıracağı şeyler verin çok faydaalı oluyo