Kedi Kumu Hakkında Bir Soru?

beautifulcat

3 aylık bir kedim var, şu ana kadar reflex aktif karbon granüllü kum ve sanicat sabunluyu denedik.sanicat sabunlunun topaklaşması çok iyi olsa da bir süre sonra sabun kokusu bizi ve kediyi irrite etmeye başladı.
reflex koku bakımından hemen hapsediyor ancak topaklaşması maalesef hoşuma gitmedi kürekle almaya çalışırken dağılıyor. bana kum önerisi verir misiniz? önceliğim, koku yapmaması ve iyi topaklaşması.

7 CEVAP

Pisi pisi pudra kokulu ince taneli öneririm. Çok güzel topaklanıyor ve gerçekten kokusu çok güzel. Pisi pisi bana göre en iyi Kedi Kumu size de mutlaka tavsiye ederim.

Eliflal245

pro line almanızı öneririm ama portakal kokulusunu hiç güzel değil (:

Vancat aktif karbonlu kedi kumunu öneririm. Dağılma,koku vs hiçbir sıkıntı yaşamadan kullanıyorum benimkilere :)

Hayır bir sıkıntı olmuyor rica ederim:)

tuandil

Biz de Quik kullanıyoruz Marsilya sabunlu olanını. Dışkı kokusunu çok güzel absorbe ediyor ve topaklaşmasından aşırı memnunum. Sadece ince taneli olduğundan biraz saçılma sıkıntısı var onu da kedi tuvalet paspaslarıyla baya azalttık.

beautifulcat

Acaba kokuşma gibi bi sıkıntı oluyor mu yani 2 haftada bir değiştiriyorum ben örneğin kumun yarısını koyuyorum arada kirlendikçe kürekle eliyorum 2 hafta sonunda o kumu tamamen atıp paketin geri kalanını ekliyorum.bu iki hafta boyunca kumun pudra kokusuyla idrar ve dışkı kokusu birleşip hoş olmayan koku yaymıyor değil mi? çok teşekkür ederim tekrardan:)

beautifulcat

herkese çok teşekkür ediyorum,hepsini tek tek denemeye çalışacağım. :)