Başka Kokular ???

Minikbella

Arkadaşlar yavru kedi alacağımdan bahsetmistim size .arkadaşımın maddi durumu çok iyi onun kedisinin eski ( aslında yeni ) olan kedi eşyalarını alsam bisi olur mu hani diğer kedinin kokusundan fln rahatsız olur mu acaba yada alsam da iyice temizlesem de kokusu kalmasa mi bilemedim ya size sorayim dedim

6 CEVAP

Gul36

Ben olsam almazdım, içim rahat etmezdi. Satın almak istemiyorsanız evde kendiniz de oyuncaklar yapabilirsiniz kediniz için. Düz bir ağaç dalının ucuna ip vs. bağlamak, kâğıttan top, kumaştan oyuncak yapmak gibi. Pipetler ve maden suyu kapaklarıyla da oynamaya bayılır kediler. Tabii ki gözetim altında olmak, geceleri ve dışarı çıkarken ortadan kaldırmak şartıyla. Zaten ne oyuncak alırsanız alın, tıpkı insan çocukları gibi kediler de bir süre sonra sıkılıp oynamayı bırakıyorlar. O yüzden bu ev oyuncaklarını belirli aralıklarla yapıp oynatabilirsiniz.

Veranifer

Bence cok mantikli bir secim degil cunku kediler kokulara gore hareket ediyorlar eve yeni geken kedinize ustunde kedi kokusu olan esyalar onu sasirtabilir benim onerim yatak mi yatak yerine buyuk minder alin tuvalet kabi yerine gidin 5 tl ye kablar kegenler var tirmalama tahtasi yerine ipi masaniz varsa oraya sarin bunlar cok ekonomik zor olmayan cozumler bana gore malesef evcil hayvan esyalari altinda gecen cogu urun cok pahali mesela yavru kopegimize egitim icin ped alalim dedik 40 tl bebek altina seeilen pedler 10 tl bence biraz pratik olun ve arttirdiginiz parayi kedinize saglikli dogal mamalar almak icin kullanin

Minikbella

Siz yanlış anladınız ben zaten ked im için oyuncakları kendim yaptım benim alacaklarim yatak mama kabı tirmalama tahtası wc vs... Onların kokusu rahatsız eder mi diye sordum

Gul36

Ah, anladım. Kusura bakmayın. Ama yine de görüşüm değişmedi, ben olsam almazdım. Belki tuvalet bol sirkeli suyla, bitkisel temizleyicilerle falan temizlenirse kullanılabilir diyeceğim ama kedilere birbirlerinden geçen pek çok hastalık varken ben riski göze alamazdım. Bu konuda güvence verebilecek arkadaşlar vardır belki, bilemiyorum.

Minikbella

Teşekkür ediyorum

pasaemine

Ya alın nolucak Allah aşkına ya zaten dediğiniz gibi çok eski değilmiş tuvalet içinize sinmeyebilir ama diğerlerini alın hatta tuvalette de sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Alın bence derim boşuna zahmete girmeyin