Kedime Ödül Maması Alıcam

esma6363

Arkadaşlar kedime ödül maması alıcam bana daha fazla bağlanması için bu siteden alcam hangisini almami önerirsiniz bütcem sınırlı olduğu için en fazla 28 lira verebilirm kargo ve kapıda ödeme dahil

9 CEVAP

Gul36

Gimcat ve Beaphar ürünlerine bakabilirsiniz. Gimcat'in stick şeklinde olan ödüllerini genelde çok seviyorlar. Gimcat Malt Kiss veya Gras Bits olabilir. Ben kedime kırarak veriyorum bunları. Ayrıca Beaphar'ın Dental Bits ödülünü de çok seviyor. Ödül maması almadan önce içeriğini mutlaka okuyun ve içinde şeker bulunmamasına özen gösterin.

Gul36

@kedilibaba , Tabii ki de her gün, günde 10-20 tane vermiyoruz. Tırnak kesimi, göz/kulak/ağız bakımı sonrası veya taşıma çantasına sorun çıkarmadan girmesi gibi güzel şeyler yaptığında ya da eğitici oyunlar sonrasında dozu aşmayacak şekilde ödül maması vermenin bir sakıncası olacağını sanmıyorum. Ben genelde haftada 3-4 gün, sadece 2-3 tane ödül maması veriyorum ve çok da faydasını gördüm. Ayrıca ödül maması kaliteliyse ve içeriğinde şeker, tahıl veya başka sağlıksız maddeler yoksa kediyle yakınlaşmak için haftada birkaç kez verilebilir.

KediliBaba

sağlıklı ürünler değil gereklide değil.

esma6363

Evet bende öyle yapıcam

esma6363

Catnipli ödül maması tavsiye edermisiniz

KediliBaba

Ben şahsi fikrimi yazdım tabi istediğinizi yapabilirsiniz.Kedilerde ödüllendirme eğitimi pekiştirici olarak kullanılmaz o köpekler için geçerlidir en iyi ödül ona kaliteli bir besin sunmanız zahmetlerine katlanıp sevginizi esirgemeyip ondan hiç bir zaman vazgeçmemektir.Taşıma çantasına bugün girmek ister girer girmek istemezse girmez ödül onun için mana taşımazkiş yani beni ödüllendirdiler bundan sonra gireyim diye bir fikir oluşmaz sahibim beni besledi diye düşünür zaten beslşiyorsunuz sürekli anlatabildimmi bilmiyorum yani öğretici eğitici bir rolü yok genelde kedileri sirklerde eğitenler aç bırakıp hayvanı mama uğruna hareket etmeye mecbur bırakır buda vicdansızlık.Yine siz bilirsiniz kendimi bildim bileli bir kez almadım almam hatta mama yanında nhediye verdikleri zaman mama verişn dşyor değiştirtiyorum.

Gul36

Kedilerin eğitilmesinin zor olduğu ve karakterlerinin ya da davranışlarının değişkenliği konusunda haklısınız. Köpekler gibi bizim elimize de bakmazlar, mama veya ödül versek de iki dakika sonra popolarını dönüp giderler. Ama ben de tecrübemi dile getirdim. Belirttiğim konularda eskiden sıkıntı yaşarken artık yaşamıyorum. Belki ödüle değil de güvene bağlı bir şey de olabilir bu, bilemiyorum. Çünkü yapıp yapmamak kedi hazretlerinin kendi isteklerine kalmış bir şey. :D Fakat zor olsa da bazı konularda ödül mamasıyla eğitilebiliyorlar, bunu deneyimledim. :)

esma6363

Benim kedimde biraz umursamazlık var bizi takmıyo ben birazda ondan dolayı alcam biyere giderken pusete koyup götürüyorum pusette hic durmuyo miyavliyo o nedende var

KediliBaba

Deneyin tecrübelerinizi yazarsınız olumlu olursa bir şey daha öğrenmiş oluruz.