Kısırlaştırma Operasyonu

emrezrtrk

Herkese iyi akşamlar. Uzun zamandır kedimi kısırlaştırmak istiyorum fakat maddiytat yüzünden bekliyorum. Veterinerimiz 500 tl istiyor butcemi çok zorluyor. Komşumuz 250 tl ye yaptırdı ve memnunum diyor. Ama kedileri onlara tisliyormus.sizce o 250 tl olan yerde mi yaptirmaliyim? Kedimi asiya göturunve bile çok miyavliyir ve eve gelince bize yanaşmıyor.Eger kisirlastorirsam aramizdaki tüm bağları koparır diye korkuyorum lütfen bana bir yol gösterin.

10 CEVAP

Sutunannesi

Eğer çiftleştirmeyi düşünmüyorsanız asıl evde devamlı kızgınlık geçirip eziyet çekmesi günah. Üstelik kist oluşumundan vs bahsediliyor bu tür durumlar için. Herşeyin doğrusunu yapmamız mümkün değil. Onlara bir yaşam alanı bile sunamazken doğan her kedi köpeğin büyümeden öldüğünü göz önünde bulundurursak bence doğru olan şey onların bu cehennem dolu dünyaya gelmelerine engel olmak:( sokakta kaybettiğim onca can için acısı tarif edilemez

Sutunannesi

Bencede 500 çok 1 gece konaklama içerisinde som derece teknolojiyle nokta kadar bir kesikle 350₺ kısırlaştı kızım bir poliklinikte yani hayvan hastanesi diyebiliriz. Ama hala kocaman kesikle ve konaklama bile gerek duymadan direk eve yollayan vetler 450,500 istiyor. Kedime boyunluk bile takılmaya gerek duyulmamıştı çünkü ameliyat kestiğini biz bile göremiyorduk o kadar çok küçüktü karnında dikişi yoktu hatta içten dikişti. Uani sözüm şu ki yüksek fiyat iyi yapılıyor anlamına gelmez. Önemli olan kedinizi rahat ettirecek ve operasyon sonrası strese girmeyeceği bir operasyon şekli.

emrezrtrk

Teşekkürler heekese icim rahatladı

dollfacepersian

Kısırlaştırmanın aslında karakteri etkileyen bir yanı yok, etkilese de hormonlardan dolayı stresli sinirli olan kedilerin mutlu ve huzurlu olmasını sağlıyor genellikle. Gerçekten ortada başka neden yokken kısırlaştırma sonrasında agrasif olma durumu varsa bence ancak kedide sonrasi iyileşme sürecinin travmaya sebebiyet vermesi ile mümkün olabilir fakat bunun da komşunuzun kısırlaştırma olan tüm kedilerine olacağını düşünmüyorum genel olarak kedilerine yeterli ilgi gösteremeyen biri değil ise.

Birde ucuz olan yer nasıl bir yermiş? Yani hijyen, ameliyat öncesi uygulamalar, ameliyatin yapılış şekli vb. Açısından nasıl bir yer olduğu çok önemli bence uygun fiyatlı olmasından çok

emrezrtrk

@sütünannesi kedim vete gidince çok korkuyor ameliyatta bu korku bir sorun olur mu yani kalp ritmi vs gibi

Sutunannesi

Benim kedimde belki biliyorsunuzdur deli gibi korkuyor veterinerden hatta eve gelen bazı adamları vet sanıyor emekleyerek dolaşıyor. Üstelik zaten vete falan götürmek çok zor gerçekten. Ama ameliyata girmeden önce sakinleştirici yapılıyor diye biliyorum yani süte yapılmıştı. Sakinleşmesini bekleyip daha sonra uyutuldu. Yani kalp ritmi vs düzene girdiğinde ameliyata aldılar sanırım. O yüzden bir sorun olacağını sanmıyorum. Zaten narkozu aldıktan sonra hatırlamıyorlar ameliyata girdiklerini ve ameliyat sonrası 4,5 saati tabi benim kedim bir gece orada konaklamıştı veteriner gözetiminde ama geldiğinde hiçbir sorun yoktu

KediliBaba

Bir çok kedi kısırlaştırdım huyu suyu değişmiyor olumsuz manada bir değişim yok.Her kedi değişik ortama gelmekten korkar ama ne sizinle bağını koparır nede sağlıklı bir kedi ise bir problem yaşar asıl konu hijyen kuralları ve vetin profosyonel olması.Geçmiş olsun.

emrezrtrk

Bende onlara sordum dedim fiyat ucuz diye onlar da pis bir yer olsa birakmazdim dedi ve kedileri ıyimis öyle diyorlar

Balimbesiktas

500 lira cok bence. Disi kediler 300 erkek kediler 250 olarak fiyat aldık bikac veterinerden

emrezrtrk

Iki tane yer buldum 250 tl ikisinde araştırıyorum hangisi daha iyi diye bakalım ne olacak ailem bana yaptırma günah da diyor ne bileyim kafam çok karışık kedimi kaybetmekten korkuyorum