Kedim Kısır Olduğu Halde Çiftleşmeye Çalıştı!

simayssude

Arkadaşlar 2 yaşındaki kısır erkek kedim Çakıl diğer erkek kedim olan 9 aylık Lilayı (kısır değil tam kızgınlık dönemi) ensesinden yakaladı ve çiftleşmeye çalıştı bu olay 2 kere yaşandığı için endişelendim sebebi nedir sizce?

3 CEVAP

dollfacepersian

Kısırlaştırma zamanını sordum çünkü özellikle erkek kedilerde kısırlaştırma operasyonu sonrasında hormonların normale dönmesi uzun sürebiliyor ama 1 yıl bunun için uzun bir zaman o yüzden bundan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Daha önce çiftleştiyse yada ergenliğe girdikten sonra uzun zaman geçtikten sonra kısırlaştırma olduysa ergenlik davranışları edinsel olarak kalmış olabilir diye düşünüyorum. Edinsel olarak kalma durumu 1 yıl gibi bir sürede geçmeyebiliyor maalesef

dollfacepersian

Kediniz ne zaman kısırlaştırma operasyonu oldu acaba?

simayssude

yaklaşık 1 sene oldu.