Kabızlık Sonrası

betulyasar

Merhabalar. Bir konuda danışmak istiyorum öncelikle konuyu baştan bir özet geçeyim. Bir kaç hafta önce mama değişikliği yapmıştık küçük kedim mamadan yesede büyük kedim mamadan zoraki yedi. Bizde bu durumda bir süre sonra tekrar eski mamasına geçiş yaptık fakat eski mamasını da zoraki yemeye başladı. Bir kaç gün sonra dışkılamamaya başladığını farkettim. İki gün geçtikten sonra üçüncü gün veterinere gittik lavman yapacağını ve gün içerisinde kullanmamız için şurup yazacağını söyledi özel kuru mamalardan verdi sindirim için. Eve geldik ilk gün karam yine tepkiliydi mamaya yemedi kucağıma oturtup zorla yedirebildim biraz. Lavmandan sonra evde tekrar dışkılamadı az mama yedi az su içti 2 gün geçti tekrar kaka yapmadığı için ertesi gün veterinere gidecektim üçüncü gün annem balık yapmış ac kalmasın belki yer diye karam da balığı yavaş yavaş yedi. Balıktan sonra kakasını yaptı. Biraz su içti o gün biraz hareketlendi ertesi gün tekrar aynı moduna döndü. O sırada da aşı günümüz gelmişti tekrar veterinere gittik durumu anlattım ağzının ve diş etlerinin sararmaya başladığını karaciğer yağlanması olabileceğini söyledi bio pet active adında ki bi markayı önerdi. Eve döndüğümüzde hastalığı biraz araştırdım kan testi yapılmadan belirlenemeyeceğini öğrendim. Kan testi yapılmadığı için başka bir veterinere danışmak istedim o da benim gibi düşündüğünü sindirimle ilgili bir rahatsızlık olabileceğini sindiremediği için yemeyebileceğini söyledi ve üçer tane pro plan fortiflora ve pro plan gastrointestinal önerdi. Sizlere de sormak istedim kapsamlı bir test yapılmadı yarın fakülteye gitmeyi düşünüyorum bir yandan daha kapsamlı bir muayene yapabilirler diye. Daha önce buna benzer bir durum yaşayan insanlar var mı. Bu uygulamadaki veterinerlerin bu konu hakkında düşünceleri neler sormak istedim. Teşekkürler.

2 CEVAP

dilaraaxing

Veteriner kliniklerde bu gibi testler maliyetli olduğundan ve kedi ürkebileceğinden sanırım genelde tahminle teşhis yapmaya çalışıyorlar ancak dediğiniz gibi gidip kapsamlı bir test yapmanızda fayda var. Sonrasında en azından sindirim bozukluğu ise ona uygun ilaç ve mamaları daha gönül rahatlığı içinde kullanırsınız, çok çok geçmiş olsun.

betulyasar

Sağolun teşekkür ederiz