Kardeş Kediler Çiftleşir Mi?

Busrab

Evimde doğan ve dogduklarindan beri hic disari cikmamis 2 yavru kedim var. Biri disi biri erkek 4 bucuk aylik oldular. Ikisini de kisirlastirmayi dusunuyorum fakat bulundugum sehrin veterinerlik fakultesi 8aylik olmadan asla kisirlastirmayacaklarini soylediler. Ama bildigim kadariyla 6 aylikken ciftlesmeye basliyorlar bunlar da çiftleşir mi acaba? 8ayliga kadar bekleyemem napabilirim?

6 CEVAP

Kısırlaştırma olması için en az bir kızgınlık geçirmesi gerekir konusu hurafe. 4.5 aylık kediler için kısırlaştırma çok erken olur. Veterinerlik fakültesinin dediği gibi 7 8 aylık olana kadar beklemeniz doğru olan.Bu süre zarfında
kedilerinizi gözlemlersiniz.Eğer kızgınlık belirtisi gösterirlerse ayırırsınız çiftleşmesini istemiyorsanız.

baydari

Bu arada hormon iğneleri çok zararlı. Sakın yaptırmayın. Araştırın

tefo1006

Birincisi sorunuzun cevabı evet çiftleşebilirler. Fakat kısırlaştırma olması için kedilerin en az bir kere kızgınlık dönemine girmesi gerekiyor. 6 aylıkken çiftleşmeye başlıyorlar denilen şey aslında kızgınlığa girmeye başladıkları süre ve bu dönem sonrasında zaten kısırlaştırabilirsiniz. Bu zaman 6 aylıkken de olabilir 16 aylıkken de olabilir. Ama bunun ortalaması 8 ay olduğundan veteriner o şekilde size söylemiştir.

Busrab

Ayirma gibi bi imkanim yok ayni evin icinde nasil engel olabilirim ki :(

dollfacepersian

Dişi kedinizi kızgınlık dönemine girdiğinde evinizin bir odasına kapatıp kızgınlığı bitene kadar erkek kedinizle bir araya getirmeyerek yapabilirsiniz yada 1 kereliğine kızınız büyüğüne kadar hormon iğnesi ile kızgınlığını geciktirebilirsiniz. Hormon iğneleri zararlı ama 1 defa da çok zararı olmayacaktır ki erken hamilelik dişi kedilerde çok zararı olan bir şey maalesef. Bu yüzden çok dikkatli olmanız gerekiyor, umarım bir şey olmadan kısırlaştırabilirsiniz kedilerinizi

baydari

Şuan evimde iki kardeş var. Erkek olan nerdeyse bir aydır kızgınlığa girip duruyor. Kardesinede sürekli yaklaşıyordu ama o kızgınlıkla değildi o yüzden sorun olmadı. Ama bugün dışı olanda da bir yaklaşma var. Hemen ayiracagim