Kedi Tüy Dökümü

emrezrtrk

Kedim cok tuy dokmeye başladı ve ailem artık bunu sorun ediyor. Kardeşim de ısrarla kediyi yikarsak tuyleri dokulmez diye israr ediyor ve cok caresizim. Sarimsakli tablet öneren var ama hangisi daha uygun internette baktım ama cok cesit var bazıları hic ise yaramıyor diyor ne yapacagimi bilmiyorum
Bir öneri verirseniz cok sevinirim

5 CEVAP

Minikbella

Tavuklu mama tuy dokturuyor diye duydum . bunu deneyebilirsiniz. Kedinizin en çok vakit geçirdiği bir yer varsa evde , koltukta vs ... Oraya birşey serin kediniz kalkınca da silkeleyin bu güzel bir taktiktir. Bu de Kedinizi sık sık ve düzenli olarak tarayin. Kesinlikle Kedinizi yikamayin . çünkü kediler gerekmedikce (parkta gezip yuvarlanıp veya pislenmedikce ve evde olduğu surece ) yıkanmaz. Bilginize bol pisili günler :)

emrezrtrk

Sarimsak tableti kullanmalimiyim

mirayovic

furminator tarak alip onunla tarayabilirsiniz gercekten cok yarari oluyor

Sangcu

Evet haftada 3 kere furminatorle tarayın ve vitamin hapı alın veterinere danışarak ve tüy toplama bantları bar petshoplada vetlerde onlardan alıp koltuklara sürünce tüy yok denecek noktaya geliyor ayrıca mama da önemli whiskas gibi mamalar kullanıyorsa daha çok döker Proplan , nd veya royal canin iyi

Muzeyyennb

Yaz aylarinda tavuklu mama kullanmayin. Kuzulu ve balikli kullanin. Ayriyeten vitaminler alabilirsiniz. Ve duzenli olaral tarayin