Acil Cvp

EsMaCaN

Arkadaşlar benim kedim kızgınlık dönemine girdi 5 gündür odada kilitli gözleri çukurlaştı halsiz yatıyor çok özgür bir kediydi sanırım bu yüzden kilitli kalmaya alışamadı veterinerimle iletişim halindeyim tarlusal hap önerdi haftada 5 mg onu rahatlatır dedi ama eczane bence kullanma dedi şaşırdım sizce ne yapmalıyım acil cvp lütfen veterinerim de doğuda en iyi vet. Sıradan biri değil yani şimdiden teşekkürler ( bu arada veteriner izinden gelince kısırlaştıracam sadece onu bekliyoruz)

7 CEVAP

Gul36

Ben de dışarıda özgür bırakın demedim zaten, evin içinde serbest bırakın dedim. Odaya kilitledik demişsiniz çünkü.

Gul36

Neden odada kilitli peki? Evde başka kedi mi var? Zaten stresli bu döneminde onu tek bir yerle kısıtlayarak daha da strese sokmuşsunuz. Sakinleştirici ilaçların da zararı oluyor diye biliyorum. Veterinerler son çare olarak veriyorlar. Eğer evde çiftlesebilecegi başka bir kedi yoksa onu özgür bırakmalısınız. O zaman en azından biraz daha rahat edersiniz.

EsMaCaN

Ev müstakil ve etraf kedi dolu. Onu serbest bırakamazdım bunu veteriner önerdi başka şansım yoktu malesef bende onu kilitlemekten memnun değilim gece gündüz yanındayım

Kediler yillik en az 2 3 kere kızma donemı geciriyor yaklasık 12 15 gun arasi suruyor ve bu gunler gectiğinde kızgınlıgı gıdıyor yeniden kızgınlıgı gelene kadar dısarı lutfen bırakmayın cunku ev kedileri dısarda surekli kalmıs bır kedı gıbı değil yemegını bulamıyor ve evınızden bıraktıgınız yerlerdw oluyor gezmiyoe ve bırısı bana yemek versin diye bekliyor lutfen bırakmayın

emrezrtrk

Bizim evimizde 1.kat ama kedim kizginliga girince odaya kikitlemiyorum.

Yanlız evde gezsın gezmesıne fakat camlara kapılara kacabılıcegı yerlere dıkat edin

EsMaCaN

Ev müstakil dedim okuduysanız. Konak tarzı yani her yerden kaçabilir bahçe dam kedi dolu kediler onu kilitlediğim odanın kapısında bekliyor bunu yapmak beni mutlu etmiyor onunla birlikte bende mahvoldum ama dayanacaz mecbur