Kedim Mantar Oldu

Kubrakitty

Merhaba arkadaşlar. Kitty adında bir kedim var. Veteriner henüz 3 haftalık olduğunu söylüyor. Çok ufak ve ne yazık ki kulakları, çenesi ve burun çevresinde mantar oluştu. Dün veterinere götürdüm ve aşı için erken olduğunu söyledi bir krem verdi. Sizin kedileriniz daha önce mantar oldu mu?
Ve ek olarak şunu sormak istiyorum kedim 250-300 gram civarıymış şu an veteriner önerisiyle royal canin kitten kuru mamayla besliyorum. Ek gıda için çok erken olduğu söylendi. Kilo aldırabilir miyim? Toparlak bir şey olsun istiyorum:D tabii önce sağlığına kavuşsun da
Cevap verecek olanlara şimdiden teşekkürler..

5 CEVAP

Balimbesiktas

Kedimin mantari için sulandırılmış elma sirkesi içine sarımsak bekleterek günde enaz 2kere sildim bolgeyi, sulandirilmis karbonatta yine etkili oldu cok büyümeden iyileşti, mantar banada bulaştı tabi kendime de ayni sekilde tedavi uyguladim kurtulduk ıkimizde

zuhall

3 haftalik bir kedi normal sartlarda anne sutu almaliydi yoksa da kedi sut tozu icmeli.

Mantar gelismesinin nedeni de zaten iyi beslenme ve bakim olmadigi icin bagisiklik sisteminin guclenmemesinden kaynaklanmistir. 1 ayligi gectikten sonra ek bebek vitamini ya da bagisiklik destekleyici vitamin vermenizi tavsiye ederim.

Balimbesiktas

Ayrica mama konusunu arastirmanizi ve icerigine besleyiciligine dikkat ederek kullanmanizi tavsiye ederim

Kubrakitty

Bulduğumda veterinere götürdüm o da süt tozu önerdi felimax marka süt tozunu kullanmıştım paket bitince kestik ve artık kuru mama yiyebilir dedi veteriner. Şu an royal canin yiyor dediğim gibi. Bu mantardan çok korkuyorum ona zarar verir diye ama geçmeyecek bir şey değilmiş galiba. Verdiğiniz cevap için çok teşekkürler

Kubrakitty

Aynı şekilde mantar bana da bulaştı veterinerimizin verdiği krem ile birlikte sizin dediğiniz elma sirkesini uygulasam daha faydalı olur mu? Ve beraberinde tüyleri de döküldü. Sizin kedinizde de tüy dökülmesi olmuş muydu?