Kedimin Kulağına Su Kaçtı

Gamzeakann

Arkadaşlar az önce kedimi yıkadım fakat ani hareketi yüzünden kulağına su kaçtığını düşünüyorum kafasını sallıyor kaşıyor sürekli ne yapmam gerek yardımcı olur musunuz

8 CEVAP

serayll

çok zararlı aslında bir daha olmamasına dikkat edin sorun olmaz :)

Muzeyyennb

Kulağa su kaçırmak ciddi sorunlara yol açabiliyor. Iltihap enfeksiyon vs. Kulagini silmeyi deneyin islaksa. Yani burdan yapılacak baska bir sey gorunmuyor.. Veterinere götürün.

Veranifer

Bir parca pamugu kulaginin iicne koyup iyice kirulamaya calisin ve birakin kediniz kafasini sallasin boylece suyu emmesi daha kolay olur insallah cok kacmamistir bundan sonra kafa bolgesini cok yikamanizi onermem

Gamzeakann

Normalde kafasını yıkamıyorum ama bir anlık reflekle kafasını oynattı öyle kaçtı şuanlık dediklerinizi yaptım iyi görünüyor teşekkür ederim

Arkadaşlar küçük kedim bir leğen suya düştü ve galiba kulağına su kaçtı iyice kuruttuk herhangi bir sorun olur mu pamukla da sildik ama ölmesinden çok korkuyorum bilen varsa yazabilir mi?

Superisi814

Merhaba,
Gecmis olsun.Kedinizin kulagini bir sure gozlemleyin.Kedi kulak mantarina sebep olabilir , agir ilerler, gozden kacirmayin diye söyledim.

eneskolon

Pamukla temizlemeye çalış gerekirse ters tut kediyi aksın su

Minigimmm

Bende yikadim kedimi ve onun 1 hafta sonrasinda klinige gittik muayene esnasinda hekimimiz farketti kamerayla iceriye baktiginda iltihap olustugunu gordu. Demek ki bende su kacirmisim yikarken. Ilk klinik ziyaretinizde kulaklarinida baktirin mutlaka oyle bir sey oluşursa ilerlemeden önüne gecmiş olursunuz. Kulak icini cok ileriye gitmemek sartiyla makyaj pamuklariyla kurulayin. Umarım bir sey olmaz :)