Emziren Kedinin Memesinde Yara Oluşması

Elifinkedileri

Arkadaşlar 2 sorun olacak yardımcı olursanız sevinirim
1-) 8 gün önce doğum yapan kedinin memelerinde yara oluşmaya başladı evde nasıl bir tedavi yöntemi uygulayabiliriz?
2-) yavrulardan birisinin göbek bağının düştüğü yerde şişlik oldu veteriner tavsiyesiyle sıkıp iltihabı akıttık başına gelen varsa tedavisini hızlandıracak ne yapabilirim anne kedi o bölgeyi yalayarak temizlemiyor daha kötü olmasından korkuyorum

2 CEVAP

Balimbesiktas

malesef benim kedimde 1 yavruyu gözden cıkarmıştı, aynı şekilde iltihap ve ishali vardı doğduğunda. onunla hiç ilgilenmedi ve öldü kedicik. siz dikkat edin anne kedi bakmıyorsa ilgilenmeye çalışın bence

kedilimadam

Bebek kedinin göbek bağına Cyrstalin alıp sıkmanızı tavsiye ediyorum. Yalamasında herhangi bir sorun olmayacak oldukça hızlı yara iyileştiren ve dezenfekte eden bir sprey. Ama anne kedi için evde uygulayacağınız herhangi bir tedavinin yeterli olması neredeyse imkansız. Emziren kedilerde göğüslerde yara sıkça görülen bir durum ve doğru şekilde uygun dozda antibiyotik tedavisi yapılmazsa gerekli serum takviyeleri verilmezse ne yazık ki ölümcül olabilecek bir rahatsızlık.Benim kızımın da tek göğsünde aynı sorun oldu ve erken şekilde antibiyotik tedavisine başladığımız için çabucak iyileşti.Bir an önce kızınızı iyi bir veterinere götürüp tedaviye başlamalısınız.Geçmiş olsun.