Uyku Tutmadı Vicdan Azabı Çekiyorum

Fbt90

Merhabalar ben 15 yaşındayím adım fatma.Dun yolda bir aylık kadar yavru kedi buldum. Çok insan canlısıydı korkmadı biraz sevdim zayıftı çok zayıf olmasada anneme yalvarmama rağmen benimle getirmeme izin vermedi neymiş o kendi rızkını bulurmuş ölsede bu doğanın kanunuymuş o sadece bir KEDİymis
bende bırakmak zorunda kaldım etrafta birkaç kişiye sormama rağmen istemediler sizce annesi varmıdır etrafta kediler vardı ama annesi varmıydı bilmiyorum inşallah vardır yaşama ihtimali varmı gerçekten şu an çok üzülüyorum.

8 CEVAP

septikbaykus

Büyür büyümez anneniz ile yollarınızı ayırın.

Fbt90

@v4pati "merhamet etmeyene merhamet edilmez" annemin ağzından düşmeyen bir cümle ama merhameti sadece kendine işe yarayacaklara yaşlanınca kendine merhamet eden kişi olmayacak bundan eminim Allaha inancım sağlam.Kedi köpek dediklerinde yüzünde oluşan ifade gibi olacak yaşlanınca ona bakılan suratlar şu ana kadar 6 kedi besledim bahçede 3 ünü sahiplenirdim 3 ünü dahayla besliyorum annemin kızmasına rağmen zaten annem hep kızgın bir şey yapmamama rağmen ben ailemden görmediğim sevgiyi hayvanlar dan gördüm onlar benim yaşama amacım oldu yoksa annemin bana terastan atlayıp ölme mi söylediğinde terasa çıktığımda lokumun yavruları oraya taşıdığı gôrmeseydim büyük ihtimal annemin istediği gibi ölecektim o an yaşama amacımı keşfettim ve şuanda veteriner olmak istiyorum sadece içimden geçenleri yazmak istedim sağolun ayıracağım zaten

zuhall

Bence vicdaniniz oldugu icin mutluluk duymalisiniz. Olmayanlar utansin..

Mabuderen

Eger kedi evinize yakınsa ona su verip besleyerek elinizden geleni yapmış olursunuz

Fbt90

Malesef başka bir ilçede ama ilan verdim belki yakında olupta yardım etmek isteyen bir hayvansever çıkar diye :)

lilebia

Kediyi gördüğün ilçe neresi?

Fbt90

@lilebia Hatay/Dörtyol efendim size oldukça uzak sanırsam.

00ozlm00

Annenize bunun doğanın kanunu olmadığını ve eğer hayvanları öylesine bırakmanın zalimce olduğunu anlatmalısınız.O zaman doktorlarda bu doğanın kanunu neden kendimi yorup insanları tedavi edeyim derdi....