Kedim Cok Fazla İsiriyor

Merhaba sarman bir kedimiz var bacaklarınızı ellerimizi cok fazla ısırıyor ısırdığı an oyuncağına tırmalama tahtasına götürüyoruz ama fayda etmedi 3 aydır bizde suan her yerimiz yara içinde nasıl sakinlestirebiliriz lütfen yardimci olun

4 CEVAP

KediliBaba

2 aylıkken aldıkysanız şuan 5 aylık yavaş yavaş bırakır genelde %99 ihtimal ile oyun için yaparlar eğitimle düzelmez(bknz youtube kediler ve köpekler arasındaki farklar)
Yengece yanyürümemesi için telkin vermek mantıklı değil sadece ilgisini bir objeye çevirin başka bir şeyle oynasın.Genelde ilk geldiğinde hafif ısırdığı için elle ayakla oynatıyoruz sonra dişler büyüyünce şikayetçi oluyoruz bizdede hata var :)

peki sizce kedi otu alsam ise yarar mi bizi parçalamayı bırakır mı?

KediliBaba

hayır. üstelik sizi parçalamıyor parçalyamazda :)

durum sandiginizdan daha kotu, her yerimiz yara içinde parca parca inanamazsınız gercekten