İkinci Yavruyu Sahiplenmek İstiyorum?

tippaa

3bucuk aylik bir oglum var suan bayağı bir yaramaz kendisi sürekli yemeklere atlar kolumuza bacağımıza atlayip isirir.. Birde staj yaptığım yerde 4 veya 5 tane kedi var sanırım etrafındakiler kardeşleri ve annesi yani öyle söylediler ama renkleri pek benzemiyor hatta baya farklı gibi. En küçüklerini sahiplenmek istiyorum daha minnacik belki 2 aylık bile yok galiba o da erkek. Çok sevecen korkuyor ama geliyor bacağımda uyuyor başını oksayinca o kadar mutlu oluyor ki onu burada bırakmak istemiyorum. Sizce her iki taraf için de nasıl olur sahiplenmem? Diğer yavru kedim kabul edebilir mi veya sahiplenmek istediğim minik buradan ayrılınca üzülür mü?

1 CEVAP

felishuman

Annesini emiyorsa anneden ayrılmasını bekleyip sahiplenin bence. Sokakta bırakmayın onu. Oğlunuz daha çok küçükmüş bence birbirlerine alışmaları çok uzun sürmez:) İlk önce birbirlerinin kokusuna alışmalarını sağlayın mesela bacağımda uyuyor demişsiniz yine o şekilde uyuduğu bir gün eve gidince pantolonunuzu yıkamadan evdeki kedinizin bulunduğu odaya koyun. Birkaç gün sonra da diğer kediyi eve getirin taşıma çantasında olsun aynı odada bekletin bir süre alışsınlar birbirlerine. İkisi de küçük olduğu için birbirlerine çabuk alışırlar diye düşünüyorum:)