Kedim Su İçmiyor Ve Mama Yemiyor

gofretx

Kedim önceden çok yemek yiyiyordu ve çok su içiyordu ama şu aralar hiç su içmiyor ve çok az mama yiyiyor ve halsiz gibi kakası da çok kesik kesik idrar yapmıyor . Aileme veterinere gidelim diyorum ama durumumuz şuan pek iyi değil genelde muayeneler 200 TL kadar tutuyor ne yapacağımı hiç bilmiyorum

9 CEVAP

Heiter

Belediye veya üniversitelerin ücretleri daha düşük oluyor sanırım. Bir de her veteriner aynı ücrete çalışmıyor. Mesela kısırlaştırmayı normalde 500-600'e yapıyorlar ama bizim buradaki veteriner 300'e yaptı. Aşılarını da ücretsiz yaptı hatta. Yani çıkıp fiyat araştırması yapın. Bence kedinizin muayene edilmesi lazım çünkü durumu normal gelmiyor kulağa. Bir günlük bir şey de değilse, mutlaka gitmek lazım. İlk muayenede ücret almayan bile var. Testler, tahliller vs pahalı olabiliyor. O noktada veterinerin para için mi tahlil yaptırdığını yoksa gerçekten çözüm aramak için mi yaptığını, ikinci bir veterinere sorarak teyit edebilirsiniz.

gofretx

Teşekkürler birde kedinin kakasinin kanlı geldiğinden şüpheliyim acaba nerden anlayabilirim nasıl kanlı olur

Heiter

Belli olan bir şey o aslında. Kakaya yapışan kumlarda kırmızılık oluyor.

Sutunannesi

Kediniz dışkısını yaptığı anda o üstünü örtmeden alırsanız kanı görebilirsiniz. İnce tanesiyle kum üstüne çok yapışıyor ve hiç belli olmuyor benimde kedim kanlı dışkı yapıyordu bir ara o yüzden erkenden kalkıp dışkısını yapmasını bekleyip alıyordum direk. Belediye veterinerleri çok ilgilenmiyorlar en azından bizim buradakilerin Umru değil ama böyle büyük kliniklerdense ara mahalledeki küçük mütevazı ve zengin olmayan semtlerde bulunan klinikler makul fiyatlara çalışıyorlar. Fakat atıyorum kedinize bir kan testi yapılacaksa o aşağı yukarı her yerde aynı gibi 10,20₺ fark ediyor. Eğer dışkısı kanlıysa mutlaka ilaç tedavisi görmeli biz flagly kullanmıştık o dönem. Yemek olayı sıcaktan olabilir ama su sıcakta ihtiyaç duydukları bir şey. Benim kedim sindirimle ilgili bir problem yaşadığında sudan kesiliyor mesela şu an evde 3,4 su kabı var yine de koklayıp içmiyor. Muhtemelen kedinizde şu an bir sindirim problemi var bağırsaklarında. Uygun tedavi için veterinere gitmesi şart en azından sorununun ne olduğunu anlamak için. Kedinizi götürmeden kendiniz gidip fiyat konuşursanız belki daha iyi olur en azından aklınızda şekillenir uygun olan yerler. Çok geçmiş olsun

gofretx

Şuan iyice endişelendim en iyisi yarın götüreyim

gofretx

Peki bu sindirim sorunu çok büyük bir sorun mu yani ölümcül falan değil dimi

SEYMADUMAN

kedinizin kakası normalden çok kokmuyorsa o kadar endişelenmenize gerek yok. tabiki bu söylediğim sadece kanlı kaka için geçerli. iştahsızlık ve keyifsizlik için mutlaka veterinere götürmeniz gerektiğimi düşünüyorum.

Veranifer

Su icmemesi mama yememesi idrar yapmamasi cok acil durumlar uni vet fakulteleri hem daha ilgili ve kapsamli oluyor hem daha uygun fiyatli oluyor bence hic beklemeden oraya gidin kesinlikle jormal degil

gofretx

Su içmeye başladı , meğersem kedi tek başına içmekten korkuyormuş . Ben yanında oturunca hem yemek yiyiyor hem su içiyor . Oncekisine nazaran kakasinda kanlar azaldı . Ama ağzı kokuyor bu normal mi ? Veteriner ile gün ayarladık o gunlerden önce meşgulmüş yani götüremiyoruz