Dikkat, Allerjik Reaksiyonmus!

lilebia

Arkadaşlar fotoğraf Mishkayla koştur koştur veterinere giderken çekildi. (dunden bu yana telefonla gorusuyoruz. sıkıntı olmadığını söylüyordu fakat bu fotografi atinca gelin dedi.) Meğer dış parazit aşısı alerji yapmış. Çok korkuyor, halsiz ve gördüğünüz gibi gözle görülür bir kellik mevcut. Yapılan ilk müdahale ilacın olduğu yeri acilen temizlemek oldu. Bu arada patileriyle ilaçlı yeri kasidigi için patileri de bir güzel temizlendi. şu an biraz rahatlamisa benziyor ama yarasına dokunamıyoruz doğal olarak. neyse ki yemek yemeye ve şu içmeye başladı. uykusu var ama huzursuz olduğu için uyuyamıyor. bana sokuluyor, kafasını kollarımdan kaldırmıyor. Bu bir sorudan ziyade uyarıydı. Kedinizi en iyi siz tanıyorsunuz. asilardan sonra ters bir şeyler hissediyorsanız bu konuda veterinerinize diretin.

2 CEVAP

KediliBaba

Kullandığı ilacı sordunuzmu neye alerjisi olduğunu bilebilmeniz için etken maddeyi öğrenmelisiniz.Geçmiş olsun kötü olmuş ciddi manada.

lilebia

Tesekkurler @kediliBaba
Kullandıkları ilaç yeni bir ilacmis. yavrularda nasil tepki verecegini bilmiyorlarmis ki. Neden yaptılarsa. bu ne saçmalık anlamadım. Veterinerimi degistirdim sonuç olarak.