Geçmeyen İshal

Sutunannesi

Kedim süt uzun zamandır ishal. 1 haftalık bir tedavi süreci gördü flagly şurup, forti flora toz, prebiotic
...(adını tam hatırlamıyorum sıvı bir şeydi). Bunları 1 hafta kullandık kullanırken sanki çok ufak bir düzelme oldu gibiydi yani sıpsıvı değilde biraz daha şekilli geliyor fakat yine çok yumuşaktı. Mama değiştirdik dirt mama aldık proplan gastrointestinal 1 haftadır da bu mamayı kullanıyor. Dışkısı dün düzelmiş gibiydi yani yine yumuşaktı ama şekilli şekildeydi bende sevindim az önce yaptı dışkısını gittim baktım hem çok yumuşak hatta bir kısmı ishal şeklinde hemde sanki mukuslu gibi anlamıyorum. Kan testi güzel çıkmıştı enfeksiyon yoktu, iç parazit damlası da yaptırdık ama hala bu şekilde İshal ve mukus devam ediyor. Bu şekilde benim gibi geçmeyen ishal yaşayan var mı. Uzun zamandır bu böyle ve ishal mi yine mi düzelmedi ya da ay bugün düzelmiş ama bugün yine İshal diye diye gerçekten tükendim bu ishal mevzusundan. Mamasını yiyor keyfi yerinde gibi bir sorunu yok gibi dışarıdan. Ama bir türlü ishal geçiremiyoruz. Kendisini çokta fazla veterinere götüremiyorum biliyorsunuz

5 CEVAP

Kjw

Probiyotik kullan bir süre, büyük ihtimalle bağırsak florası bozulmuştur... Kediniz çok fazla hastalık geçirdi, fazla antibiyotik kullandı... Bunlar hep bağırsakları bozuyor... Naturalisadramys Probiyotik ya da Viyo tarzı bişeyler deneyin işe yarıyor.

Sutunannesi

1 hafta prebitoic kullandık hem forti flora tozu hemde viyo ve gastrointestinal mamaya geçtik içerisinde bağırsak florasını düzenleyen prebioticler bulunuyor ama yine de durumu aynı.

Kjw

Birde Naturalisadramys Probiyotik deneyin belki işe yarar...Bizde 2 kere ihlal olduk ama kısa sürede toparladı... Bende bir dönem sorunlar yaşadım ama kedim şuan gayet iyi,kuru mama kullanmayı bırakınca düzeldi ne veteriner ne ilaç şuan taş gibi maşallah

00ozlm00

Benim iki kedimdede kanlı ishal vardı flagyl verdiler hiç bir şey olmadı (sıvı olan)hapını verdiler kedilerimin ağzı köpürdü kustular tek çözüm pirinç lapası ve kefir şırınga ile içirin. benim kedilerim ölümden dönüyordu 1 ay boyunca her gün ağladım ama bu ikisi geçirdi pirinci içine tuz hiç birşey koymadan kaynatın ama sürekli az ve taze yapın o gün yaptığınız lapayı 2. güne bırakmayın yemiyorlar

gunosari

Hills i/d yaş mama kullanmıştık reflörle birlikte işe yaramıştı.Kuru mamasını da aldık bir hafta kadar kullandık iyi gelmişti.