Pireler Sürekli Olur Mu?

kimnana

böceklerden, sineklerden, parazitlerden çok huylanan bir yapım var. 1 ay önce yardıma muhtaç bir yavru kediyi kurtardık banyo havalandırmasından, pirelerini temizledik.. öyle zannediyorduk. çok badire atlattı, kayboldu, bulundu vs. 1 hafta önce tekrar üzerinde pireler görmeye başladım. geceleri uyuyamadım kaşınmaktan, sevemedim onu, uzak durdum hep. dün veterinere götürdük. çok küçük olduğu için 15 günlük koruyan bir sprey sıktı vücudunun her yerine. şimdi durup durup boynunu, kafasının etrafını kaşıyor. 15 gün sonra tekrar gideceğiz ama bu pirelenme durumu sürekli olur mu? yoksa tamamen temizlenebilir mi? ona göre sahiplendirme ilanı açacağım

2 CEVAP

KediliBaba

Pireler evi istila etmez yada sizin en büyük probleminiz olucak kadar problem yaratmaz her kaşınması pire sebebiylede olmaz maması alerji yapabilir örneğin ama ilan açmanız daha güzel olur yanlış anlamayın sakın ama siz bu şekilde en başta sorun yaşıyorsanız inanın problem bitmicektir bari ufakken sahiplendirin yeni evine alışır mümkünse daha önce uzun süre kedi beslemiş birine sahiplendirin.

Elifmuzeyyen

Pirelerden huylandiginiz takdirde elinizi yerleri sirkeli suyla silin kedicige gelince kayboldu bulundu demissiniz o zaman pirelenmis olabilir ilac etkisini gösterecektir