Samoyed Dostum Olsun İstiyorum Ama Çekincelerim Var

AoMarisse

Öncelikle her şeyden öte Rize soğuk olsa da seneye İzmire taşıncağım İzmir sıcak bir şehir hayvana eziyet etmek istemiyorum, eğitiminin zor olduğunun farkındayım beni dinlememesini sorun etmem sabır gerektirdiğinin farkındayım ama bana havlayıp hırlayıp dişlemesinin hoşuma gideceğini düşünmüyorum daha önce bir kaç kez köpeğim oldu ama böyle bir sorunla karşılaşmadım ve sanırım bu sorunla biraz fazla karşılaşılıyor onun dışında genel olarak havlamaya ve ulumaya çok fazla eğiliminin olduğunu duydum bu apartman yaşamında sorun olmayacak mı ? Son olarak seneye eve çıkacağım arkadaşımın bir kedisi var samoyedların diğer hayvanlarla arası nasıldır

3 CEVAP

AoMarisse

Niye seneye taşındığında almıyorsun falan derseniz burada arkadaşım yok ve oldukça sıkılıyorum ayrıca seneye üniversite için İzmir'e gittiğimde neticede kirada başkasının evinde kalacağım ve ben okuldayken bir kaç saat yalnız kalmaya benim eşyalarımı parçalayarak alışması tercihim

Veranifer

Eger apartmandaysaniz almamanizi siddetle oneririm enerjisini hicbir sekilde atamaz gerekirse gunde 5 saat gezdirin ve uluma havlama kesinlikle cok fazla olucak kirada kalicaksaniz bircok sorun cikabilir sadece ev esyasina degil tum eve zarar verebilirler bizim kucucuk cocker yavrumuz kalkti duvari yedi samoyed ne yapar siz dusunur tavsiyem apartmandaysaniz enerjisi dusuk egitimi kolay bir irk tercih etmeniz ama asil tercihiniz bence kedi olsun eger ogrenciyseniz ayri eve cikip almayi dusunuyorsaniz kopekler gercekten zor biz evde 4 kisiyle ancak bas edebiliyoruz ki yine yalniz kaliyor kisaca samoyed sibirya kurdu gibi irklari kesimlikle apartmanda ve sicak bir yerde tercih etmeyin hem hayvana eziyet hem size

KediliBaba

Bende çok şey istiyorum ama çnce şartlarımı gözden geçiriyorum vazgeçiyorum öğrenci evinde köpek beslemenin hiç mantığı yok kusura bakmayın ama açıkca ifade etmem gerekiyor bunu birde samoyet neden o uzun tüyleri sevimli gösterebilir ama çok fazla zahmet temizlik ve hiç bitmeyen tüy problemlerinide beraberinde getiricek görüntüsüne bakarak köpek seçilmez şartlara göre seçilir sizin şartlarınız köpek beslemek için müsait değil iri cins apartman daişresinde imkansız apartmanlarda bir sürü insan var malum hepsi hayvansevermi zannediyorsunuz bir kişiyle ufacık tartışma inadına bir hırs uğruna bir sürü sorun yaşarsınız.Karar verirken heveslerimize göre hareket edemeyiz bu bencillik olur.