Kedim Oyuncağının Tüyünü Yuttu, Bir Şey Olur Mu Acaba?

Loyasi

Ucu tüylü oltamızdaki bir tüy oynarken kopmuş, ağzında gördüm almaya çalışırken direk yuttu, tuvaletini yapıyor, mama su tüketmede hareketlerimiz de herhangi bir sıkıntı yok, ama yine de korkuyorum bir zararı olur mu diye. Tecrübesi olan birileri cevap verirse çok sevinirim, şimdiden teşekkürler..

5 CEVAP

Gul36

Herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum. Benimki de geçen oynarken ip gibi bir şey yutmuştu, ertesi gün kakasında gördüm. Ya dışkıyla atar ya da kusmaya çalışır. Malt kullanıyorsanız direkt dışkıyla gider büyük ihtimalle. Yine de anormal bir durum gözlemlerseniz veterinerinize danışın.

KediliBaba

tüy yutsa bir şey olmaz kediler kuş yakalayınca tüyü ile yiyip yutuyorlar.

Loyasi

Aaa bilmiyordum, çok teşekkürler

Loyasi

Dışkısında gözlemleyemedim, bunun için de panik oldum biraz. Çok teşekkür ederim

KediliBaba

midede eriyebilir bir kısım tüyler.