Kedimin Dudağında Yara ?

Kedimekim

Kedimin alt dudağında iltihaplı sivilce tarzı bir şislik oluştu bunun sebebini ve tedavisini bilen var mı ?

13 CEVAP

KediliBaba

genelde uçuklar bağışıklık isteminin zayıflamasından çıkar o sivilce gibi şey dahada büyürse büyük ihtimalle dediğim gibi vitamin verip kalişteli mamayla beslerseniz bağışıklığı yükselir.

bediss

Kedininiz yaş mamasını sık yer mi ya da yaş mamayla kuru mamayı karıştırıp mı veriyorsunuz?

bediss

Hmmm. Yaş mama yedikten sonra kedimizin ağzı nemli/ıslak kalırsa bu tarz yaraların görülebildiğini okumuştum. Eğer bu yara, yemek yemesine vs. engel oluyorsa bi veteriner hekime gitmenizi tavsiye ederim. Eğer öyle bir durum yoksa birkaç gün daha bekleyip öyle götürün. Geçmiş olsun.

Kedimekim

Aslında iyi derecede bir mamayla besleniyor haftada 3 4 kerede vitamin maltı veriyorum. Gecen sineği ağzından aldım belki de ondan mikrop kaptı ya da bir yere çarptı suan bu yara onu rahatsız etmiyor normal yiyip iciyor cunku sanirim biraz daha bekleyip ona göre bir seyler yapmaliyim. Cevaplar icin tesekkürler

Veteninere gittiginizde gosterin lakim oyle kotu bir yaraya benzemeiyor

KediliBaba

vet fakültesi bitirmiş olaydık... vitamin verin diyebiliyorum sadece :)

Kedimekim

Hayır genel olarak hep kuru mama yiyor 2 haftada bir yaş mama veriyorum sadece

Kedimekim

Veterinere gösterdim bir yere sürtmüş olabileceğini söyledi ekstra bir şey uygulamasına gerek olmadığını ve kendi savunma sisteminin yetebileceğini söyledi

Sermind

Benimkinde de çöktü, veterinere fotoğrafını gösterdim mevsim değişikliklerinde olabildiğini, takip edip kötüleşirse getirmemi söyledi. Yemesinde içmesinde de sorun yok, sadece geçici yuva için başka bir kedi getirdiğimden çok stres oldu, ben biraz da ona yordum

yagmurryamaan

Benim kedimde 2 kez oldu veteriner hekim bağısıklıgi icin ilac vermisti.Böcek sokması olabilicegini de söylemisti

Gamsem

Benim başımada geldi bağışıklık yükselmedinden kaynaklıydı ama veterinere gitmeden 2 gün evede gözlemem gerektiğini söylemeişti vet. Sizde 2 gün gözlemleyin değişiklil olmazsa veya kötüye giderse veterinerinize danışın.eğer elinizde antiseptik varsa pamuğa sıkıp oraya değdirin mikrop kapmasın geçmiş plsun:)

nursaricam

Merhaba bu hafta aynısı benim kesime de oldu önce bu şekilde e sonra irinli şimdi pembeli kırmızılı hafif yayıldı bildiğiniz uçuk süreçleri yaşanıyor sizinki sonrasında nasıl oldu ne zaman iyileşti neler yaptınız

Snzlc

benim kedimde de bir iki sefer oldu. internette epey araştırmıştım o dönem alt dudak şişmesi olarak geçiyor ben bir pamuğa sirke döküp ağzını silmiştim birkaç gün boyunca geçmişti