Ne Yapmalıyım

ahmetiri

1 Yaşında Dişi Scottish Fold Kedim Var Daha önce FİP Dendi Farklı Bir Veterinere Götürdüm Kan Alınıp Lab. Gönderildi Gelen Raporda FİP Değil Fakat Corona Virüsü Aktif Dendi

Neyse Sorularıma Gelecek Olursam İlk Sorum Şu

Yaklaşık 30 Günlük Yıllık İznimden Dolayı Memlekete Gitmem Gerekiyor Kedimi Bırakabileceğim Veya Gelip Bakabilecek Kimse Yok 3 Saatlik Bir Araba Yolculuğu Olacak Kedimide Yanımda Götursem Bir Sorun Olurmu Kedim Daha Taşıma Kabını Gördügünde Çılgına Dönüyor Koltuk Arkakarına Saklanıp Miyavlamaya Başlıyor Birkere Götürmeyi Denemiştim Araçta Kabında Çok Durmadan Bağırıyordu Birde Köpekler Gibi Dili Dısarsa Hızli Hızlı Nefes Almaya Başlayınca Geri Dönmüştüm Tekrardan Aynısı Olacak Büyük Bir İhtimal Bunun Kedime Bir Zararı Olurmu Corona Virüsünün Stres Anında FİP e Doner Demisti Vet. Bu Yüzden Kısırlaştırma.Bile Yapamıyoruz Bu Yolculuk Zarar Verirmi ?

2.Ci Sorum Kedimi Bir Şekilde Memlekete Göturdüm Diyelim Orada Evim Bahçeli Dikkat Ederim Ama Olaki Kedim Bahçeye Çikarsa Evimin Bahçesinde Çimenlerde Dolanır Geri Kaçmadan Dururmu Yoksa Gördügü Bir Kedi Kuş Gibi Hayvanın Peşine Takılır Kaçar Gidermi Internette Gordugum Bazı Videolarda Kedi Evin Bahcesinde Kaçmadan Gezip Oynuyor Yorulunca Eve Giriyor :)

Olmadı Bir Tasma Alırım Onunla Bahçeye Çikartırım Dısarıya Çikmasının Sağlık Açısından Bir Zararı Yoksa

Uzun Oldu Farkındayım Ama Tecrubeli Abilerim Ablalarım Veya Kardeşlerim Vardır Bilgi Alayım Dedim

9 CEVAP

KediliBaba

Kedinizi tanımadığı bir ortamda kendi haline bırakırsanız korkup ürker kaçar.
Corona kedilerin çoğunda var her corona fibe dönüşmez yanınızda götürme4zsenizde stres olucak stresten kaçamazsınız minimize edebilirsiniz.Köpek gibi nefes alması dilin dışarda olması tamamen sıcakla alakalı bir durum her kedi yapar bunu.3 saat fazla bir yol değil.corona taşıyıcısı kediniz corona pozitif demişlerdir muhtemelen.

KediliBaba

Dışarda gezdirmeye hevesiniz çok anlıyorumda ama dışarı alışan kedi dışlardan ürkmez en ufak fırsatta dışarı kaçar hamile döner :)

ahmetiri

Çikartma Niyetim Yok Fakat Yazlık Oldugu İcin Kapi Pencere Hep Açik Olacak Kendisi Dısarı Cikmaya Calisacak Bence O Yuzden Tasma Ile Cikartayim Hevesini Alsij Hayvancagiz Diye Dusundum :) Kendi Merak Edip Çikmayami Denemezse Zaten Çıkartmam Bende

ahmetiri

Yanımda goturmem daha mantıkli ozaman artik.miyavlamasina pek takilmadan goturmeyi deniyecegim vicut tasmalari var ondan alirim uzunda bi ip baglar o sekilde bahcede dolastiririm

KediliBaba

denerde kaçarda kapı pencere açıksa bulamayabilirsiniz.

Balimbesiktas

evet tabiki yanınızda götürün 3 saatlik mesafe cok degil biz 7 saat yolculuk yaptık. bahçeye çıkarmamanızı öneririm, dışardan kapacagı mikroplardan korumak adına bunu söylüyorum tabi siz bilirsiniz. ancak kendi halinde bahceye bırakmayın, kedi bu gider yani asla tek bırakamıyorum ben balkon fileli bile olsa başlarına iş açmayı başarıyolar.

ahmetiri

Bizim Kız Pek Yolculuk Sevmiyor 5 Dk Lık Vet. Bile Zor Goturuyorum Taşıma Kabıni Gormesi Çıldırmasına Yetiyor :)

Gotürmeyi Deniyeceğim Bakalım Ne Olacak Benim Korkum Hadı Miyavlamasını Bağirmasını Falan Duymazdan Gelir Dayanır Gotururuzde Hastalık Varya Hayvanı Çok Strese Sokmama Derdindeyim Umarım.Birsey Olmaz Gotururen Stres Kaynaklı Corona Virusu FIP e Donmesinde

Muzeyyennb

Götürün bence ama arkadaşların da dediği gibi bahçeye çıkartmayın

Mavisa

Yolculuğu sevmeyebilir kusma gibi bir durumu yoksa gidebilir