Yardım

Meryemmucrr

Kahvaltı yapıyordum kedim odada yatıyodu odaya girdiğimde kedimin kustuğunu gördüm sizce neden

8 CEVAP

iozksn

Merhaba,
Geçenlerde benzer bir durum bizim de başımıza geldi, durduk yere kustu. Kustuğuna baktığımda hiç parçalanmamış, sizin resminizdeki gibi bütün mama parçaları gördüm ben de. Zaten kusmadan hemen önce de mama yemişti.
Veterinere de danıştım, çok hızlı yediklerinde bazen böyle bir durum olabiliyormuş, "takip edin, kusma devam eder, ateş, halsizlik gibi bir durum olursa getirin" dedi. Ama neyse ki hiçbiri olmadı.
Yani kustuğunda herhangi bir anormallik (yeşil renk, kan, vb.) yoksa ve fiziksel durumu da normalse çok da endişe etmeyin derim.

Sutunannesi

Kusma devam etmediği sürece sorun olacağını düşünmüyorum genelde bir kereye mahsus böyle şeyler normal karşılanır. Eğer kronik şekilde bu kusmalar devam ederse o zaman sorun var denektir o zaman veterinere gitmelisiniz

KediliBaba

Kupkuru çıkarmış ;
Yeterli suyu varmı ulaşabileceği bir yerde?
Yeni mamayamı geçtiniz?(markası ne mamanın)

DEMET92

çok fazla yemek yediğinde de bazen kusuyorlar bizim kedi öyle oluyor bazen . ya da sevmediği birşey mi yedirdiniz acaba?

Meryemmucrr

Hayır mamasını değiştirmedim maması royal canin suyu var ama dediğiniz gibi fazla yemiş olabilir

Meryemmucrr

Hayır mamasını değiştirmedim maması royal canin suyu var ama dediğiniz gibi fazla yemiş olabilir

KediliBaba

et oranı yüksek tahılsız bir mama tavsiye ederim.geçmiş olsun.

kedilianne

Geçmiş olsun veterinere gidin veya mamasini değiştirin