Kediler Ve Taşınmak Çok Acil

Cathorn

merhaba bir yakın bir zamanda istemsiz gelişen bir sorun yüzünden şehir dışına taşınacağız. bu konuda deneyimli olanlarınız var mı? toplanma aşamasına olduğumuz için evimiz çok hareketli ben ona zaman ayırıyorum ama arada dikkat çekmeye çalışıyor. kutuların içine giriyor bu zamana kadar girmediği balkona girip balkona çişini yapıyor, evdeki büyük eşyaları almak için gelen adamlara tıslıyor. korkuyor. hadi diyelim buraları halletik diğer eve yolculuğumuz 1.5 - 2 gün sürebilir. arabayla gidiyoruz daha önce araba yolculuğu yaptık ama bu kadar uzun değildi.yolculuk yaparken fazla stresleniyor. Ben en önce otursam, ayaklarımın önüne kumunu koyup, tabağına mamasını koyup her 1 saatte bir yedirmeye çalışsam olur mu? çok zor bir durumdayım başka çaremizde yok onu bırakmak istemiyorum çok seviyorum elim ayağım bir birine dolandı.

11 CEVAP

Gul36

1,5-2 gün çok uzun bir süre ama olmayacak bir şey değil. O kadar uzun süre kutuda kalmak istemeyebilir ama siz ilk önce dediğiniz gibi battaniyeyle koyun. Sonra büyük ihtimalle çıkmak isteyecektir çünkü stresli olduklarında gözleri bir şey görmüyor çoğunun. Dayanabildiginiz kadar dayanın, sonra çıkmasına izin verin kontrollü olarak. Bir vücut tasması alırsanız belki daha rahat edersiniz. Benimki arabada dolaşıyor, asla çantasında durmuyor. Şoför tarafına gitmesine kesinlikle izin vermiyoruz tabii. Camları da açmıyoruz. Böyle biraz gezdikten sonra gelip çantasına giriyor, ben okşarken tam uyuyamasa da gözlerini kapatıyor sakinleşiyor. Ama arada bir aklına ne geliyorsa tekrar kalkıp aynı şeyleri yapıyor. Kumunu, mamasını ilk yolculukta yanına koymuştum ama yüzlerine bakmadı. Okuduğum yazılara göre yolculuk stresi nedeniyle tuvaletlerini tutar, yemek yiyip su içmek istemezlermiş. Bu yüzden birkaç saatte bir mola verip dışarıda hava aldırırsınız, tuvalet işini halledersiniz yaparsa. Mama da vermeyi denersiniz. Büyük ihtimalle yemeyecektir ama yolculuk çok uzun olduğu için o kadar aç kalamaz. Bu yüzden yanınıza bir şırınga alıp su ve yoğurt vermeyi deneyebilirsiniz. Ya da hayır diyemeyeceği yaş maması olabilir. Gerçi çok sıcakta bu mamalar ve yoğurt ne kadar dayanır bilmiyorum.

Taşındıktan sonra psikolojisi bozulmayabilir de. Siz yeterince ilgilenip yanında olmaya devam ettiginiz sürece içiniz rahat olsun. Tabii evin güvenliğine de dikkat edin.

Biz geçen aylarda birkaç kere şehir dışına gittik ve 15 gün kadar kaldık mesela her gidişte. Kaldığımız evde de herkes onu çok sevdiği için ortama hemen alıştı hiç psikolojisi bozulmadı. Yani taşınsak yine aynı şey olacak. Belki sizinki de öyle olur. İyi düşünün, iyi olsun. :)

AyseBerraAydin

Merhabalar öncelikle, her ne pahasına olsun kedinizi bırakmayın. Görünene göre bırakmazsınız da zaten. Kendinize mümkünse büyük bir taşıma çantası alın, kafes gibi. Üzerine ışığı az geçiren bir örtü serin. Arabada kalabalık mısınız bilmiyorum ama kumunu koltuğa koyun boş koltuk yoksa ayaklarınızın altına koyun. Her 2-3 saatte bir kumagötürün. Mamayı yerleştirmek sorun olmayacaktır diye düşünüyorum, 1-2 saate bir de mamaya götürün. Hatta kediniz çok hareketli değilse mama kabını kabının içine koyabilirsiniz eğer hala durmazsa diye kedi sakinleştirici alabilirsiniz yanınıza bunu tabii ki istemeyiz fakat yapacak birşey yok ve 1,5 - 2 gün az değil ve kediniz stresleniyormuş yani benim önerilerin bu kadar öneri ekleyebileceğiniz olan varsa yazsın. Zor bir durum çünkü. Umarım en kolay şekilde geçer yolculuk

Cathorn

teşekkür ederim kedim kutusundan nefret ediyor içine girince strese giriyor ama battaniyeleri seviyor ne zamana strese girse battaniyeni içine girer bende kutuya battaniye koymayı
yada battaniyede kucağımda durmasını sağlamayı düşünüyordum sakinleştirici önerinizide deneyeceğim tekrar teşekkürler

Cathorn

internette de taşındıktan sonra psikolojileri bozulduğu için kaçtıklarını gördüm dahada kötü oldum :( bende buraya sorayım dedim

Cathorn

çok çok teşekkür ederim içim daha rahat oldu :)

aleyn

uzun yolculuk için tecrübem yok ama biçok kez taşındım yeni evde onun eski evdeki yerlerini hemen ayarlayın mesela üzerine yattıgı yastık örtü bunları çıkarın evin bikaç yerine koyun, böylece kendi kokusunu aldıgı için daha güvende hissedecektir. kum kabını gösterin ve yeni eve girmeden önce tok olmasın yani mesela bi 6 saat kadr önce yemek vermeyi kesin girdiğinizde kabından çıkarınca mutlaka çok sevdiği yaş mama varsa ya da ödül maması bunları verin böylece yeni mekanı onun için olumlamış olacaksınız. birkaç gün keşfetme ve bölgeyi sahiplenme çalışmaları olacaktır ama sonra normale döner diye tahmin ediyorum. ben hiçbi taşınmamda ciddi bi sorun yaşamadım.

Cathorn

güncel

Cathorn

başka cevap yok mu?

Tasma takın ve üstünde numaraniz olsun ben kedimi yaylaya götürdüm geçen hafta hava da sıcaktı hayvan bunaliyor ve çıkmak istiyor haliyle mecbur çıkarttım yayladaki eve de 3 günde alisabildi tabi orda ses oluyor inekler kopekler vs sizinki de alisicaktir hatta size sirnasir ilgilenmenizi ister

Cathorn

teşekkürler

Cathorn

teşekkürler