Kedim Beni Görünce Mirliyor

KomurveMia

Merhaba arkadaşlar ben ilk defa kedi besliyorum. Çok iyi bakıyorum ona bir sürü araştırma yaptım internetten bir sürü farklı sitede gezindim sahiplenmeden önce. Şimdi onun için en iyi mamayi alıyorum taragi fırçası herşeyi var eksiği yok diyebilirim. Sadece bazı davranışlarına biraz acemiyorum. Yaptığı davranışları neden yaptığı ne anlama geldiğini tam çözemedim. Mesela odaya girdiğimde beni görünce mirliyor. Ayağımın kenarında surtunup geziniyor. Benim yanimda sürekli mirliyor yani acaba yoruluyormu mirlamaktan diye düşündüğüm bile oluyor. Bazen kucağıma çıkıp başıma saçlarıma kafasını surtunuyor burnumu diliyle yalıyor bacaklarıma yoğurma hareketi yapıyor. Benimle oynarken bazen elimi ağzına alip dişini tam batırmadan ağzında geveliyor. Ben odadayken kapi açık olsa dahi benim yanimdan ayrilip gitmiyor disari. Arasıra benimle göz temasi kuruyor. Yatarken uyurken bana dokunarak başını falan yaslayarak uyuyor. Kedim 2 buçuk aylık eerkek. Bu hareketlerin anlamı beni sevdiğini mi gösterir benden memnun mudur sizce ?

9 CEVAP

Sizi seviyor gercektende erkek olduguna eminmisiniz bu arada ?

Scot

Yani siz bunu hissedemiyorsaniz ne diyeyim size.bunun icin bi tecrubeyw gerek yok bence.yavru bariz bello ediyor sana duskunlugunu.mirlamasi guven sevgi isaretidir.halinden gayet memnun yani sıkınti yok:))mutluluklarrrrrr

SelinTuksal

Sizi çok ama çok seviyor :)

VASVIYE

SENİ SEVİYOR VE SENDEN İLGİ BEKLEDİĞİ İÇİN SANA SÜRTÜNÜYOR MIRLAMASI İSE MUTLU OLDUĞU ANLAMINA GEELİR BEN KEDİMİ SEVERKEN HEMEN MIRLAMAYA BAŞLAR .SEVİNMELİSİN ÇÜNKÜ SENİ ÇOK SEVEN BİR KEDİN VAR NE MUTLU SANA

Scot

Kediler evde bir kisiyi kendi tabirimle soyluyorum (resiiiss)olarak secer o kisiye duskun olur.o yuzden oyle yapiyor.ne guzel benimde cok hosuma gidiyor bu durum.sıpalar;;))

DEMET92

çok mutlu olmalısınız :))) sizi çoook ama çok seviyor. hep böyle olun inşallah. resmen kıskandım :)))

tuandil

Sizi gerçekten çok seviyor olmalı ki sevgisini her şekilde göstermeye çalışmış minik. Bacaklarınıza sürtündüğünde büyük ihtimal o da sizin onu sevmenizi istiyordur. Çok küçük olduğu için de anne sıcaklığı arıyorlar ve sürekli temas halinde olmak istiyorlar uyurken bizim sıpa da öyleydi :) beraber sağlıklı ömürleriniz olsun

KomurveMia

Sürekli gittiğimiz aşılarını yaptırdığımız veteriner erkek demişti. Bugün farklı bir veterinere gittik ve dişi olduğunu öğrendik. :D

KomurveMia

Hayır hissediyorum gerçekten ama mesela şöyle biz yalnız kaldığımızda yapıyor bunu. Başka insanların yanında koşuyor zıplıyor enerjik bir kedim var. Benim yanıma gelmiyor kaçıyor.