Acill

pasedo

arkadaşlar 2 gün önce 1 aylık bir kedi sahiplendim. evimde bir kedim daha var. ikiside erkek . büyük olan erkek kedim. onu çok sahiplendi . fakat biraz da kıskanıyor . sizce nasıl alıştırabilirim. annesinden çok erken ayrılmış sokakta buldum . 2 haftalıktı neyle besleyebilirim . sizce veterinerden özel anne sütünden almalı mıyım ? yoksa mamaya mı başlayayım ? . onun harici vitamin vb. birşey vereyim mi önerilerinizi bekliyorum

3 CEVAP

Berraurhan07

Ufaklığa sulandırılmış süt ver. Eğer içemezse şırınganın iğnesini çıkar, şırıngayla ver. Büyük kedicikle de gözetimin halinde günde birer saat aynı odaya koy ve yavaş bu süreyi çoğalt kavga ederlerse yarım saat farklı odalarda beklet :))

felishuman

Veterinerlerde, petshoplarda satılan kedi süt tozundan alıp verin dediğiniz gibi. Kuru mama için biraz erken. Büyük kediniz onu şimdiden sahiplendiyse işiniz çok kolay arkadaşın da dediği gibi süreyi artırarak aynı odada tutabilirsiniz

Berraurhan07

Ufaklığa sulandırılmış süt ver. Eğer içemezse şırınganın iğnesini çıkar, şırıngayla ver. Büyük kedicikle de gözetimin halinde günde birer saat aynı odaya koy ve yavaş bu süreyi çoğalt kavga ederlerse yarım saat farklı odalarda beklet :))