Sokak Kedileri İçin Mama Tavsiyesi??

kedici

Sokağımda olan kedilere artık düzenli şekilde mama vermek beslemek istiyorum ancak salam sosis verilemeyecek kadar çoklar 2 kilo zor yeter hepsini doyurmaya. Market mamaları ile beslemek istemiyorum Whiskas falan. acaba her gün konserve mama vermek ne kadar doğru olur? Maalesef uygun fiyatlı mama olmak zorunda. Bugün yine de bakayım dedim ve Jungle markasının yaş mamalarını gördüm bu markayı pek bilmediğim için almadım. Bana hem uygun hem de kedilerimi doyuracak mama önerebilir misiniz? Siz sokaktaki kedilerinizi ne ile besliyorsunuz?

11 CEVAP

pistan32

Ben sokak kedileri için *********nın micho markasını kullanıyorum.Hem severek yiyorlar hemde uygun fiyatlı.15 kg 91.25tl Eğer bu fiyat fazlaysa daha uygun fiyatlılarıda var aynı sitede.

Berraurhan07

Mito tavuklu sebzeli mamasını tavsiye ederim

Alege

Refleks açık mama tercih edebilirsiniz kilosu 6 lira gibi birsey

Merloli

Ben *********nın mito markalı mamasını öneririm bizimkiler severek yiyor.

kedici

Cevaplar için teşekkürler hepsine bakacağız :)

aleyn

bonacibo ve prochoice kullanıyorum sokaktakiler için. yaş mama olarak da patilife ve mio.

Hergün konserve mama verirseniz ishal olurlar ve dişleri çürür. Ben bonacibo veriyorum hepsi çok seviyor tavsiye ederim

gzdeylmaz529

Enjoy yetişkin maması öneririm sokağımdaki kediler çok beğeniyor bizim pet shopta kilosu 7.5 tl ve mama kalp şeklinde yani dostluk maması gibi

sbguntekin

tredline tavuklu yas mama süreklilikte organlara arar veriyo diye duymuştumm

Rusen

Ben renkli taneli mamaları tercih ediyorum. Daha doğrusu onların tercihi bu

Elifmuzeyyen

Migrosta goody markanin dostluk mamasi var 1.5 tlye 150 grami gerci cok lazim olunca pakete para vermis oluyorsunuz. Goody cok kaliteli olmayabilir o konuda bir sey diyemem ama yasadigim yerde acik mamada goody pet shopta ve kilosu 7.5 tl acik daha hesapli ama bazen guvenemedigim icin kapali aliyorum. Salam sosis zaten sakatat grubunda zararlidir. Surekli vermemeniz iyi bi secim anlik durumlarda sokakta bir kedi kopek gördüğümde ac birakmamak adina ben de ac bitir tarzi salamlardan aliyorum ama surekli vermemek lazimmis sokak hayvanlari icin kendiniz de mama hazırlayabilirsiniz aslinda et suyunda sebze haslayabilirmisiz mesela ya da et suyunda ekmek ustune yogurt koyup yas mama gibi yapabilirmisiz ekmek surekli olmamali tabi karbonhidrat yonunden kilo aldirip zarar verebilir. Cigerli veya tavuk derili makarna yapiyorum ben bazen tek basina ciger versem yetmiyor cunku. Zaten daha cok ciğerlerini secip yiyorlar gerci ama boyle degisik degisik yapabilirsiniz surekli aynisini yapmadan arada kuru mama verip