Kedimi Yıkamalı Mıyım?

Senabarannn

Kedim 3 aylık temiz bir koku yada bi sıkıntı yok aşılarını da yaptırıyorum. Ev kedisinin yavrusu ondan sahiplendim. Kedimi yıkamalı mıyım? Yıkamalıysam nasıl yapmalıyım?

3 CEVAP

Sutunannesi

Ben kedilerin yıkanmasının doğru olduğunu düşünmüyorum zaten internette kısa bir araştırma yaparsanız kedilerin yıkanmasının doğru olmadığını göreceksiniz. Kedinizin tükürüğünde zaten antibakteriyel bulunuyor yani kendilerini yalayarak yeteri kadar temizleyebiliyorlar. Ev ortamındaysa yıkamamıza zaten gerek yok. Aksi halde zaten yıkamanız onun derisine zarar verecektir bir süre sonrada yalanmayı kendini temizlemeyi bırakır. Eğer kendisinin çok pis olduğunu düşünüyorsanız pis olan noktayı Pamuklu su yardımı ile silebilirsiniz onun haricinde kötü kokan bir yeri varsa pet shoplarda kuru toz şampuan bulunur organik olanları alırsınız bir zararı olacağını sanmıyorum onu pis kokan noktasına sürerseniz daha sonra o koku oradan gidecekltir. Yıkamanızı tavsiye etmiyorum zaten kediler yıkanmayı sevmezler yıkama esnasında çokca strese girecektir hiç gerek yok

Tikih

Sutunannesi ' ne katılıyorum

TheDogImsi

kediler yaliyarak zaten temizliyorlar eger kotu kokuyorya veya kirlendiyse veterinerlerve sitelerde bulunuyor kuru toz sampuanlar kullanabilirsiniz