Kedi Güvenliği

ahmetiri

Merhaba

Bu Aralar Çok Yazdım Ama Fikir Almam Lazım Memlekete Giderken Kedimide Yanımda Götürecegim Fakat Şöyle Bir Sorunum Var Malum Havalar Sıcak Kapı Pencere Açık Olacak Camlarda Ve Kapıda Surgulu Sineklik Var Hem Dayaniksiz Hemde Zorlayinca Kediler Altından Kaldırıp Girebiliyir Birkackere Eve Kedi Girdi Bunlara Nasil Bir Çozum Bulabilirim Kedi Sinekligi Yaptirsam 3 Pencere 2 Cif Acilir Kapı Cok Masrafa Gelecek Senede En Fazla 1 Ay Gidip Kaliyorum Daha Farkli Ne Yapabilirim Kedimin Disari Cikmasini Geya Disardan Iceriye Kedi Girmesini Engellemek İcın

Kedim 1 Yasinda Disi Kısır Değil Bahcemede Kediler Gelip Gidiyor Hep Onlem Almazdam Ya Benim Kiz Disari Cikar Ya Disaridab Iceriye Kedi Girer Diye Dusunuyorum Bir Cozum Bulmam Lazim

4 CEVAP

felishuman

Puntalı tel alıp pencerelere kendiniz monte edebilirsiniz baya uyguna geliyor araştırdığım kadarıyla

gofretx

biz de 15 günlüğüne memleketimize gitmiştik kedimizi alalı daha 1 ay bile olmamıştı . bizim anneannemgilin her kapı açık olur müstakil ev böyle neyse ben gittiğimizde çok endişelendim kaçar falan diye veya başka kediler zarar verir diye sonra gittik kedi ilk evi dolaştı tanıdı dış kapıları kokladı sonra dışarı çıktı dolaştı tanıdı oynadı oynadı yoruldu eve geri geldi sonra orda hem kedi var hem köpek o yönden de korktum .. kedimiz diğer kedilerle kavga ederken kafalarına vurup kaçıyo onlara meydan okuyodu bir de daha 1.5-2 aylık falan yani ama kavga ederken genelde ben alıyodum onu . köpeğe çok pis tıslıyodu. genelde korkunca eve geliyodu . güzelce oyunda oynuyordu . her kedide böyle olur mu bilmiyorum . evi iyice tanıtın kapıları koklatın dışarı kendi yürüyerek çıksın ki tanısın etrafı koklasın gezinsin . yani güvenlik için o kadar para harcamayın . dışarısı sıcak kediler de gezmek istiyor kışın zaten çıkamıyorlar ama yine de siz bilirsiniz

Mabuderen

Kedilerin sevmedigi kokular var spreyler daha dogrusu petlebide satılıyor onlardan alip perdelere kapiya yakin yerlere cikarsaniz ne kedi eve girer ne de evden kedi kaçabilir

Mabuderen

Yerlere sikarsiniz olucakti pardon.d