Kedim Evin İçinde Kayboldu 8 Saattir Yok

Ilysei

Dışarı çıkmış olamaz 2 aylık yavru kedi camlar balkon kapalıydı eve yeni de gelmedi 1 ayı aşkın süredir bizimle yaşıyor. Bazen saatlerce uyur bir köşeye çekilip kimse uyandırmazsa... uyuduysa kaç saate uyanır? Hiç miyavlamasını duymadık bir yere sıkışmış olsa miyavlamaz mıydı?
Odalarda ıslak mamasını gezdirdim kokusuna gelmedi adını söyledim gelmedi ne yapmam gerekiyor evin her bir köşesine baktık 7-8 saattir ortada yok

13 CEVAP

Gul36

Koltukların bazılarının altında, içinde ya da arkasında bölmeler oluyor, oralara da baktınız mı? Benimki o kadar küçükken buzdolabının altına bile girebiliyordu o yüzden beyaz eşyalara da bakın bakmadıysanız. Bir keresinde benimki üst üste konmuş iki taburenin arasından çıktı dakikalarca arama sonunda. Bir de her nerede saklanıyorsa duvara ya da koltuğa sürtülen pipet sesine, yere sürtünen oklava sesine mutlaka ama mutlaka çıkar. Sizinkinin de böyle huyları varsa deneyin.

gofretx

bir keresinde biz köyde duruyorduk kedimizde bizimleydi öğle saatlerinde hep uyurdu bir gün öğlen onu bulamadık endişelendik belki dışarı çıkmıştır dedik bekledik sonra gittik dışarıda aradık bulamadık en son evde kedi miyavlama sesi açtık dolaştık bizim kedi miyavlamaya başladı aradık bulduk çekmecede uyumuş sizde de öyle olabilir en derin yerlere kadar bakın

Sutunannesi

Sokak kapısını açıp kapattığınızda siz görmeden kaçmış olabilir aynı şey bir arkadaşımın başına geldi annesi eve girerken o kaçmış annesi görmemiş. 10 saattir çıkmadıysa evde olma ihtimali yoktur :( siz balkonu açıp kapatırken veya sokak kapısını açıp kapatırken çıkmış olabilir.yavru kediler çok hızlı davranıyorlar farkettirmeden fıy gidiyorlar bizimkide bazen sokak kapısı açıldığında fıy kaçıyor hemen hızlı hızlı merdivenleri iniyor Peşinden koşuyoruz.

Ilysei

Kaybolduğu anda kapalı olan balkona ne olur ne olmaz bakmamıza rağmen bulamamıştık oradan boğuk gelen miyavlama sesi ile balkonu açtım ve oradaydı sevinçten ne yapacağımı şaşırdım balkonu o kadar açıp kapatıp kediyi görmediğimiz için bize mi kızayım yoksa iyi olduğuna mı sevineyim bilmiyorum karmaşık duygular içerisindeyim. Belki ararken balkon kapısını açık bıraktık içeri o zaman girdi bunu bilemeyeceğim sanırım. Şu an hiçbir şey olmamış gibi dolaşıyor içeride :)

Ilysei

Cevaplarınız için teşekkür ederim. :)

Ilysei

İnşallah, biz de çok sevindik kendisini nasıl sevsek şaşırmış durumdayız :)

Az önce bizde 3,5 aylık kedim yok ara ara yok 20 dakika sonra bazanın başlığının arkasından çıktı elim bile girmiyor oraya bide gerine gerine uyumuş ...

Cathorn

bir yere saklamıştır acıkınca çıkabilir mamasını ortaya bırakın yine de ses çıkmazsa geçmiş olsun

Ilysei

Yanıtlarınız için teşekkürler ancak kedim hala ortalıkta yok. 10 saattir nasıl hiç mama yemeden durabilir aklım almıyor bir şey mi oldu acaba diye aklımdan geçiyor ama düşünmek istemiyorum. Neredeyse her şeyi denedim arkasına bakmadığım mobilya kalmadı çekmecelere dolaplara da baktım saatlerdir... evin içinde bir kedi nasıl böyle kaybolabilir

Mabuderen

Daha once bende aynısını yaşamıştım ama 10 saat falan olmamıştı mama kutusunun sesini cikarmistim o zaman gelmisti o evdeyse illaki cikar merak etmeyin zaten yavru diye cok fazla uyuyabilir bu saklanma huylarida buyudukten sonra gecicek cunku buyuyunce o kucuk yerlere giremicekler

Bilgeylmz

İnsallah basina bir sey gelmemiştir. Ortaya cikarsa söyleyin. Biz de panik olmayalım kücücük bebek sonuçta...

Sutunannesi

Bence artık evde aramak yerine sokağa çıkıp aramaya başlayın küçücük zaten korkmuştur çok uzaklaşmamıştır arabaların balkonların altında olabilir seslenin kendi kumunu dolaştırın kokusunu duysun kedilerin koku duyusu çok gelişmiştir apartmanda arayabilirsiniz depoların kapısı delikliyse korkup apartman deposunda saklanmış olabilir her ihtimali değerlendirin umarım bulunur umarım evdedir bebekcik:( lütfen bizi haberdar edin

Sutunannesi

Güzel cevabınızı şimdi gördüm bulunduğuna çok sevindim :) inşallah bir daha yaşanmaz